![Понад 6 мільйонів людей помруть, якщо Штати не продовжать програму боротьби зі СНІДом - ООН](https://thumbor.my.ua/ylAzIZ8Alvxvjqvl6QRsH4bPaHI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8364ec7b6321ab3d3c80b9a519dcaaed.jpg)
Понад 6 мільйонів людей помруть, якщо Штати не продовжать програму боротьби зі СНІДом - ООН
Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS).
За даними програми, ВІЛ будуть інфіковані 8,7 млн чоловік, зокрема 350 тис. дітей. 3,4 млн дітей залишаться сиротами.
Зазначається, що завдяки плану президента протягом більш як двох десятиліть США залишалися незмінним лідером у глобальному протистоянні ВІЛ. Також Штати лідирували в підтримці програмам боротьби з туберкульозом і малярією.
З моменту запровадження у 2003 році план PEPFAR урятував понад 26 млн життів завдяки профілактиці, лікуванню, догляду та підтримці людей, які живуть з ВІЛ, у 55 країнах.
В UNAIDS наголошують, що після того, як адміністрація США оголосила про негайне призупинення іноземної допомоги США на 90 днів, держсекретар схвалив «екстрений гуманітарний виняток», що дає людям змогу й далі отримувати лікування від ВІЛ.
1 лютого 2025 року Бюро глобальної безпеки здоров'я та дипломатії Держдепу ухвалило меморандум, який підтверджує, що під час 90-денної паузи фінансуватимуться лише життєво важливі послуги з лікування ВІЛ, профілактики передачі хвороби від матері до дитини та необхідні адміністративні витрати. Решта іноземної допомоги США все ще призупинена.
Як інформує Reuters, про це заявила у суботу журналістам у Женеві заступниця керівника UNAIDS Крістін Стеглінг.
«Існує велика плутанина... Ми бачимо багато збоїв у наданні послуг з лікування», – зазначила вона. – В Ефіопії маємо 5000 контрактів із державними працівниками охорони здоров’я, які фінансуються за рахунок допомоги США. І всі вони були розірвані».
Вона підкреслила, що громадські клініки зіткнулися з великими перебоями в роботі, оскільки вони «повністю залежать» від американського фінансування.
Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Марко Рубіо розпорядився у п'ятницю «припинити роботу» щодо всієї іноземної допомоги.
![loader](/files/images/preloader.gif)