Президент Естонії Алар Каріс заявив, що Європейському Союзу варто посилити економічний тиск на Росію, зокрема розглянути можливість повного припинення торгівлі з нею.
Про це політик написав у соціальній мережі X, наголосивши, що припинення постачань російського палива є важливим кроком для Європи.
"ЄС повинен ще більше посилити свою незалежність і припинити імпорт російських енергоносіїв до ЄС. Ми навіть повинні серйозно розглянути можливість повного торгівельного ембарго проти Росії", - написав він.
Заява президента пролунала на тлі завершення Балтійськими країнами процесу відключення від енергомереж Росії та Білорусі. Естонія, Латвія та Литва успішно приєдналися до європейської континентальної мережі через Польщу, що стало важливим кроком у зміцненні енергетичної незалежності регіону.
Нагадаємо, після початку повномасштабної війни Росії проти України Євросоюз поставив за мету до 2027 року повністю відмовитися від російських енергоносіїв. Зокрема, постачання російського газу трубопроводами різко скоротилося, а імпорт нафти й вугілля був заборонений.
Втім, закупівлі скрапленого природного газу (СПГ) з Росії у 2024 році досягли рекордного рівня. Попри санкції, Європа продовжує купувати цей ресурс, що свідчить про збереження залежності від дешевих енергопостачань із РФ.
Євросоюз, де ключові рішення ухвалюють консенсусом, не надто охоче вводить санкції проти російського скрапленого газу.
Та чи може щось змінити позицію ЄС?
Про це в статті "Трамп тисне, Європа вагається: чи заборонить ЄС закупівлю російського СПГ?" пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.