Віртуальне золото: чому виріс біткоїн і як сьогодні заробляють на криптовалюті
Віртуальне золото: чому виріс біткоїн і як сьогодні заробляють на криптовалюті

Віртуальне золото: чому виріс біткоїн і як сьогодні заробляють на криптовалюті

Віртуальне золото: чому виріс біткоїн і як сьогодні заробляють на криптовалюті

Криптоіндустрія, що почувалася об'єктом несправедливих нападок із боку адміністрації президента США Джо Байдена, витратила значні кошти, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти на виборах, і тепер цілком обґрунтовано сподівається на допомогу нового президента, який пообіцяв зробити криптовалюту частиною основних фінансових систем США та світу. Трамп пообіцяв пом'якшити нормативне регулювання та вже обрав на ключові урядові посади чиновників, які прихильно ставляться до криптовалюти. А також пообіцяв зробити США криптовалютним центром світу та створити в країні «стратегічний резерв біткоїнів».

Ціна цифрових активів різко зросла напередодні та після перемоги Трампа.Біткоїн оновив історичний максимум і взяв нову психологічно важливу висоту в 100 тис. дол., на піку — 17 грудня 2024-го — досягнувши значення в 106 161 дол. за одну монету (збільшення від початку року майже у два з половиною рази). Відтоді, щоправда, біткоїн встиг пограти на нервах інвесторів, кілька разів серйозно обвалюючись у ціні. Однак із 15 січня ціна найвідомішої криптовалюти, схоже, остаточно перевищила планку в 100 тис. і станом на 31 січня становить 105 001 дол. за один біткоїн. Чи варто очікувати продовження ралі віртуальних валют і чи можуть сьогодні пересічні українці реально заробити на криптовалютах?

Як долучитися до криптовалюти

Багато українців сьогодні все ще ставляться до криптовалют, як до бульбашки чи фінансової піраміди. Більшість наших співвітчизників наразі не розуміє, що це таке і як це регулюється вітчизняним законодавством. Тим часом у багатьох країнах криптовалюту вже приймають у торговельних точках, а в Інтернеті вона навіть часом починає лідирувати як засіб платежу за купівлі та послуги на багатьох ресурсах мережі. Не можна сказати, що українці цього зовсім не помітили. Наприклад, згідно з останніми опитуваннями, 2024 року в криптоактиви інвестував кожний четвертий український підприємець.

Пересічний українець, який хоче приєднатися до світу цифрових активів, незалежно від того, чи планує він заробляти на криптовалюті або ж просто бажає мати альтернативний спосіб платежів, повинен відповісти для себе на три запитання: де і як безпечно зберігати криптовалюту, як зручно та з мінімальними витратами конвертувати цифрову валюту у звичайну і як комфортно взаємодіяти з ресурсами Інтернету із застосуванням криптовалютного гаманця?

Єдиного рішення, яке ідеально поєднувало би безпеку, зручну конвертацію у звичайну валюту та використання криптовалюти в мережі Інтернет, наразі не існує. Для різних цілей доведеться використовувати різні гаманці, і вибір залежить від потреб і пріоритетів користувача.

Найбезпечнішим способом зберігання криптовалюти традиційно вважаються апаратні (холодні) гаманці. Це фізичні пристрої, зовні дуже схожі на USB-флешки, які зберігають приватні ключі. Користувач за необхідності скористатися своїм цифровим активом підключає холодний гаманець до мережі та здійснює транзакції. Решту часу такі гаманці перебувають поза мережею. Це захищає їх від зламу через Інтернет, що, як показує практика, є основною причиною втрат цифрових активів.

Однак і носити з собою апаратний гаманець теж небезпечно, оскільки підвищуються ризики втрати або крадіжки. Крім того, ці гаманці незручні для повсякденних витрат, бо не передбачають автоматичної конвертації криптовалюти в традиційні гроші. Оскільки криптовалюти в більшості країн світу (включно з Україною) не є законним платіжним засобом, для того щоб розплатитися криптою, необхідно конвертувати її в національні грошові знаки.

Для цього існують криптогаманці, які легко обмінюють цифрові активи на національну валюту та дають змогу розраховуватися у звичайних магазинах через платіжний термінал. В Україні із цим завданням легко справляються гаманці Trustee Plus і Weld Wallet. Щоб скористатися цими ключами, необхідно просто встановити однойменний застосунок на свій смартфон і пройти реєстрацію.

Логічно, що для комфортного та безпечного використання криптовалюти у всесвітньому павутинні знадобиться трохи інший інструмент, і він також є — децентралізовані гаманці MetaMask, Trustwallet и Gem Wallet.

Стратегії інвестування

Як і раніше, найбільш проста та поширена стратегія інвестування в криптовалюту — це купівля віртуальних монет і зберігання їх упродовж тривалого періоду часу. Ціна всіх без винятку їхніх видів страшенно коливається, але, як показує практика, криптовалюти мають величезний довгостроковий потенціал, і їхня ціна однаково в підсумку вражаюче швидко зростає.

Наприклад, курс біткоїна 2011 року пройшов шлях із 0,01 до 5 дол. за монету, — його ціна збільшилася тоді в 500 разів. 2024-го, лише за 13 років, біткоїн подолав планку в 100 тис. дол. за одну монету. Тисячі інвесторів, хто повірив в ідею цифрової валюти та мав залізні нерви, за ці роки стали мільйонерами. Утім, ще більше людей, які продали біткоїни, не витримавши затяжних корекцій (а вони досягали -70% і тривали часом кілька років), втратили значні суми.

Крім стратегії «купи й тримай», існує ще ціла низка можливостей заробити на криптовалюті. Наприклад, трейдинг криптовалют дає змогу заробити на короткострокових коливаннях курсу цифрових монет. Ця стратегія, зрозуміло, потребує певних навичок, знань і досвіду. Однак глибокі знання блокчейну та особливостей різних криптовалют для трейдингу значення не мають.

Заробіток на криптовалюті з допомогою трейдингу залежить від розуміння того, як поводяться ціни на біржах і як це використовувати для їхнього прогнозування на найближче майбутнє. Інвестори можуть купувати або продавати як самі монети, так і деривативи, наприклад контракти на різницю (CFD). Трейдинг традиційно є найризикованішою стратегією, але дає можливість, якщо пощастить, заробити за досить короткий час.

Більш стабільними стратегіями є стекінг і кредитування в криптовалюті. Вони схожі та допомагають інвесторам заробляти гроші на вже придбаній криптовалюті. По суті, стекінг означає блокування монет у гаманці та отримання винагород за транзакції в мережі Proof of Stake (PoS).

З допомогою стекінгу інвестори ніби дають монети в борг самій мережі для підтримки її безпеки та верифікації транзакцій. Дохідність стекінгу варіюється від 1 до 20% річних і не є стабільною. Якщо курс криптовалюти зростає, то дохід від стекінгу відчутніший за рахунок складного відсотка.

Інший спосіб заробити на криптовалюті — це давати монети в борг іншим інвесторам під відсоток. Багато платформ сприяють криптокредитуванню, у тому числі біржі, платформи однорангового кредитування й додатки децентралізованого фінансування (DeFi).

Актуальним залишається й майнінг криптовалют — один із найдавніших способів заробітку на них. Однак із кожним роком цей процес потребує дедалі більше обчислювальних потужностей і електроенергії. Майнінг — це процес верифікації транзакцій і забезпечення безпеки PoW мережі. За виконання цих функцій майнери як винагороду отримують нові монети.

На самісінькій зорі розвитку криптовалют майнити можна було навіть на звичайному ПК, але сьогодні для цього вже потрібні створення майнінгових ферм із доступом до солідних енергетичних ресурсів і спеціалізоване майнінгове програмне забезпечення. Тепер для майнінгу криптовалют необхідні технічні знання та значні інвестиції, як початкові, так і регулярні.

***

Ривок біткоїна безсумнівно приведе до того, що багато інвесторів побажають зафіксувати прибуток, тому й корекція курсу неминуча. Але, з іншого боку, перехід біткоїна на курс, вимірюваний у шестизначних числах, може значно підвищити його публічний статус і залучити нових покупців, вважають експерти.

З кожним днем використання цифрових активів у повсякденному житті стає зручнішим і безпечнішим, інвестування в криптовалюту перестає бути екзотикою та переходить за комфортністю на рівень звичайних інвестицій, але з більш привабливою дохідністю. У всьому світі, і в Україні зокрема.

Джерело матеріала
loader
loader