Збитки на 3,5 трильйона гривень: у Каліфорнії показали екологічні наслідки війни Росії в Україні
Збитки на 3,5 трильйона гривень: у Каліфорнії показали екологічні наслідки війни Росії в Україні

Збитки на 3,5 трильйона гривень: у Каліфорнії показали екологічні наслідки війни Росії в Україні

Під час заходу виступили відомі фахівці з екології та довкілля, які прокоментували ситуацію в Україні та наслідки екозлочинів росіян.

Анастасія Федик, професорка Берклі, головна економістка AI for Good Foundation та одна з організаторів виставки, зазначила, що учасники ініціативи працюють над пошуком доказів для судової справи, знаходять шляхи документування завданих збитків та розробляють плани з відновлення природних ресурсів України.

Ми почали великий збір свідчень екоциду в Україні, закликаючи всіх українців надавати докази екозлочинів Росії в Україні. Проблема екологічної катастрофи в Україні, спричинена війною, має масштаби, що виходять далеко за межі лінії зіткнення. Вона матиме великий розголос, і ми віримо, що акумулюємо сили для відновлення постраждалих територій. А ще – залишимо багато інформації для наступних поколінь,
– розповіла Анастасія Федик.

Анастасія Федик / Фото Тетяни Редько

Кульмінацією заходу була презентація воєнних фото та відео, зроблених користувачами платформи Svidok.org.

На виставці у Берклі показали свідчення з онлайн-платформи Svidok.org / Фото Тетяни Редько

Побачити наслідки екоциду Росії в Україні прийшли близько сотні людей, серед яких визнані науковці. Учасники виставки не приховували, що були вражені від побаченого.

"Злочини, які вчиняє Росія в Україні, – не просто гуманітарні, а й безсоромні акти насильства проти природи та добробуту всіх нас. Надія приходить від спостереження за стійкістю українців, включаючи факти, науку та деякі з найкращих умів, щоб впровадити інновації в наш вихід з цієї чорної діри насильства Росії. Нам усім потрібно підключитися та зробити правильні речі, зараз. Це обов'язок нашого покоління", – поділився враженнями від свідчень українців підприємець і засновник компанії, що займається інноваційними технологіями Даніель Долтон.

Учасники виставки у Берклі / Фото Тетяни Редько

"Трагічно бачити вплив війни від мін, залишених на українській землі, до травмованих тварин", – сказав випускник Берклі, який прийшов на захід.

Це дуже емоційно, особливо, коли бачиш затоплені будинки. Усе життя людей залишилося під водою – їхні спогади, сімейні реліквії, улюблені парки... Це шокує і водночас стимулює задуматися, як я можу допомогти,
– говорить студент Берклі.

Руйнівні наслідки російської агресії для екології

У рамках події відбулась панельна дискусія науковців та екологів, головною метою якої було показати нищівні наслідки для екології має війна Росії в Україні та привернути увагу світової спільноти до цієї проблеми.

На панельній дискусії науковців та екологів обговорили питання України / Фото Тетяни Редько

За словами Генерального консула у Сан-Франциско Дмитра Кушнерука, екоцид в Україні несе колосальні збитки:

  • 13 національних природних парків, 8 заповідників і 2 біосферні резервації окуповані військами рф;
  • збитків зазнали 20% природоохоронних територій України;
  • обстріли та пожежі знищили понад 24 тисячі гектарів лісу, а загалом третина українських лісів зазнала серйозних ушкоджень;
  • підрив Каховської ГЕС, що стався 6 червня 2023 року, забрав 14 кубічних кілометрів води – це ресурс, життєво необхідний для населення та аграрного комплексу регіону. Дії російської армії призвели до затоплення 80 міст і сіл, руйнації величезної частини Херсонщини та екологічні збитки в розмірі понад 14 мільярдів доларів.

Російська війна проти України – це не просто жорстока кампанія насильства проти суверенної держави. Це геноцид українського народу, спроба знищити українську культуру і екоцид – злочин проти довкілля, наслідки якого відчуватиме весь світ,
– наголосив Дмитро Кушнерук.

Дмитро Кушнерук / Фото Тетяни Редько

Генеральний консул у Сан-Франциско додав, що близько 139 тисяч квадратних кілометрів українських земель залишаються замінованими. Щорічно це завдає збитків на 11,2 мільярда доларів. Повне розмінування може коштувати близько 37 мільярдів доларів.

У Міндовкіллі наголошують, що офіційно зафіксовано понад 7000 злочинів проти довкілля, а загальні екологічні збитки від агресії рф перевищують 3,5 трильйона гривень. І це не остаточна цифра: для ретельної оцінки наслідків війни потрібна деокупація та розмінування українських земель.

Весь світ відчуває наслідки агресії Росії через пришвидшення кліматичних змін, що підтверджують науковці. Лише за 2022 – 2023 роки викиди парникових газів внаслідок повномасштабної війни перевищили 180 мільйонів тонн CO₂. Це річний рівень 175 країн світу.

Кліматичні зміни – це реальність. Вони вже відбуваються, і війна в Україні лише поглиблює цей процес, спричиняючи екологічні катастрофи та збільшуючи викиди парникових газів,
– стверджує учасник виставки, відомий експерт з водної політики, професор Пітер Ґлік.

Під час заходу зібрали кошти на підтримку українського війська

У рамках заходу також відбувся аукціон, де представили витвори мистецтва Катерини Криволап, Анни Заячківська, Олександри Стецик та Марії Федик. У підсумку вдалось зібрати 12 тисяч доларів. Кошти спрямують, зокрема, на закупівлю тактичної медицини спецпідрозділу "Кракен".

Під час події також оголосили, що Університет Берклі об’єднується з Svidok.org, Фундацією AI for Good, Українським католицьким університетом, урядовцями України, зокрема Міндовкіллям, та науковцями з різних країн світу, щоб почати активну та системну боротьбу з екоцидом в Україні.

Теги за темою
США Екологія
Джерело матеріала
loader
loader