![5-та танкова бригада отримала партію БМП з модулем "Парус"](https://thumbor.my.ua/cdcwJfNBbCMXGYG_mhuydCcWLDs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F14ed636a6c46dedfbebdb61c023c60c9.jpg)
5-та танкова бригада отримала партію БМП з модулем "Парус"
Екіпажі одного з механізованих батальйонів провели навчальні стрільби на модернізованих розвідувальних машинах ПРП-3. У нових систем є дистанційно керований модуль із 30-мм гарматою та автоматичним гранатометом.
Військовослужбовці 5-ї важкої механізованої бригади отримали на озброєння модернізовані БМП з українським бойовим модулем БМ-7 "Парус". Кадри застосування нової техніки опублікувала пресслужба 5-ї ОТМБр.
Екіпажі одного з механізованих батальйонів провели навчальні стрільби на модернізованих розвідувальних машинах ПРП-3, які переобладнали на бойову одиницю за допомогою встановлення дистанційно керованого модуля з 30-мм гарматою, спареним кулеметом і автоматичним гранатометом.
Продемонстровані транспортні засоби, крім нового озброєння, отримали ще розкладні антидронові конструкції, що частково захищають верх від скидань і FPV.
Дистанційний артилерійський модуль на ПРП-3 — частина глибокої модифікації, яка передбачала повне переобладнання бойового відділення машини для встановлення пульта управління і місця оператора нижче погона башти. До всього іншого, для перевезення десанту знадобилася перебудова внутрішнього простору.
Подібний проєкт модернізації для БМП-1 вже опрацьовувався Харківським КБ ім. Морозова до початку повномасштабного вторгнення. Встановлення "Вітрила" із сучасною системою управління вогнем, цифровими прицільними засобами з тепловізійним каналом і новим артилерійським озброєнням значно посилило вогневу міць машини та обізнаність екіпажу.
Водночас така модернізація спричинила очевидні недоліки. У машині був відсутній окремий люк для навідника, а стеля в його відділенні істотно знижувалася. Це перші БМП такої модифікації, помічені на озброєнні колишньої 5-ї танкової бригади, яка нещодавно була переформована у важку механізовану. Раніше вони вже надходили на озброєння 57-ї мотопіхотної бригади.
ПРП-3
ПРП-3 являє собою рухомий розвідувальний пункт радянської розробки. Створювався для цілей розвідки і цілевказівки.
- довжина корпусу — 6,7 метра;
- висота — 2 метри;
- ширина — 2,9 метра;
- озброєння: приціли 1ОП79, 1ПН29, 1Д6М1; кулемети — 1 х 7,62 ПКТ;
- додаткове озброєння — пускова установка 2П130-1;
Нагадаємо, що в ОСГВ "Хортиця" повідомили про підготовку до лобової атаки.ЗС РФ прагнуть розширити плацдарм у районі Куп'янська.
Також повідомлялося, що, за даними ОСУВ "Хортиця",ЗС РФ ушосте спробували встановити триколор у Торецьку.
![loader](/files/images/preloader.gif)