![Попри холодні течії Ла-Нінья, січень став найспекотнішим за всю історію спостережень](https://thumbor.my.ua/isqxyTCDadk6ezJEHwuTY5Kc1ME=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F7dfd2332f9468b0aede1e395ba45f4ab.jpg)
Попри холодні течії Ла-Нінья, січень став найспекотнішим за всю історію спостережень
Нові рекорди
У січні 2025 року глобальна температура повітря на рівні землі в середньому становила 13,23 градуса за Цельсієм, порівняно з 13,14 градуса за Цельсієм у 2024 році, коли також було встановлено рекорд. Це підвищення не є значним, але вчені очікували, що цього року температура буде прохолоднішою. На жаль, їхні прогнози не справдилися, а це означає, що попередні спекотні рекорди були спричинені не лише гарячими течіями Ель-Ніньо, повідомляє 24 Канал з посиланням на повідомлення Copernicus, Служби зміни клімату Європейського Союзу.
У січні Земля увійшла у фазу Ла-Нінья, яка є холодним аналогом природного кліматичного циклу, що називається Ель-Ніньйо. Фаза Ель-Ніньо характеризується потеплінням поверхневих течій океану в тропічному регіоні, що своєю чергою підвищує глобальну температуру по всій планеті, як це сталося у 2023 та 2024 роках. Ла-Нінья, як правило, знижує її, коли приходить слідом. Однак нинішня Ла-Нінья настала пізніше, ніж очікували вчені, прогнозується коротшою і, як бачимо, є незвично слабкою.
Високі температури в січні 2025 року продовжують сумну тенденцію глобального потепління. Минулий рік став найспекотнішим роком за всю історію спостережень і першим повним роком, коли потепління перевищило доіндустріальний рівень на 1,5 градуса. Світові лідери раніше домовилися обмежити потепління нижче цього порогу в Паризькій угоді 2015 року, юридично обов'язковому міжнародному договорі. Але успіхи, як бачимо, невеликі.
У січні цього року потепління було на 1,75 градуса вище доіндустріального рівня.
Що відбувається з погодою у світі
Погодні умови на планеті відрізняються, тому глобальне підвищення середньої температури не обов'язково означає, що кожен регіон відчуває потепління.
- У січні в США було холодніше, ніж у середньому: на Східному узбережжі та Середньому Заході випало багато снігу, а південь і узбережжя Мексиканської затоки накрили історичні снігові шторми. Однак сухі умови в Південній Каліфорнії сприяли смертоносним лісовим пожежам, які спустошили Лос-Анджелес. У таких місцях, як Міннесота, спостерігалося рекордне тепло.
- Тепліші за середні температури також були зафіксовані на Алясці – на 2,8 градуса за Цельсієм вище середнього. Вчені зараз спостерігають там рекордну втрату льоду, оскільки величезні шматки суші оголилися..
- На північному сході і північному заході Канади також було набагато тепліше.
- Австралія тим часом пеклася в історичних хвилях спеки.
- Південь Південної Америки, Африка, Антарктида, Сибір і деякі частини Європи переживали переважно вищі за середні температури.
- Січень також став найтеплішим в історії Києва. За місяць встановлено 11 температурних рекордів.
![loader](/files/images/preloader.gif)