Росія продовжує переговори з новим керівництвом Сирії, намагаючись нав’язати себе як вигідного партнера, однак цьому заважає те, що Москва дала прихисток сирійському диктатору Башару Асаду.
Про це йдеться урозвідки Міністерства оборони Великої Британії.
Кремль намагається зберегти російські бази у Сирії
Там нагадали, що 28 і 29 січня судна Sparta і Sparta II вийшли зі стратегічно важливої військово-морської бази Росії у Тартусі.
У розвідці припускають, що ці два вантажних судна, найімовірніше, повертають евакуйоване обладнання і персонал до альтернативних місць базування за межами Середземного моря у супроводі чотирьох кораблів ВМС Росії.
За її даними, переговори між представниками російського уряду і новою владою Сирії щодо майбутнього російських баз майже напевно тривають.
– Однак Росія має слабкішу переговорну позицію через різні фактори, серед яких, ймовірно, ворожість сирійського керівництва до колишнього сирійського диктатора Башара Асада, якого прихистила Росія, – йдеться у звіті.
У британському оборонному відомстві переконані, що збереження присутності в Східному Середземномор’ї майже напевно залишається стратегічним пріоритетом Кремля, проте “заклопотаність Росії конфліктом в Україні, ймовірно, знизила її ситуаційну обізнаність у Сирії, що вплинуло на її здатність утримувати режим Асада при владі”.
Днями у Центрі національного спротиву заявили, що які належать підсанкційній компанії Міноборони РФ Оборонлогістика, в операції з вивезення військової техніки та озброєння з Сирії.
За його даними, окрім переміщення зброї, Росія використовує свої “цивільні суховантажі” для шпигунства за переміщеннями кораблів сил НАТО у Балтійському морі.