Кулеба і президентка ЄІБ обговорили напрями співпраці з відновлення України
Кулеба і президентка ЄІБ обговорили напрями співпраці з відновлення України

Кулеба і президентка ЄІБ обговорили напрями співпраці з відновлення України

Віцепрем’єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба та президентка Європейського інвестиційного банку Надія Кальвіно під час зустрічі обговорили спільні проєкти й напрями співпраці, зокрема відновлення доріг та будівництво соціального житла.

Як передає Укрінформ, про це Кулеба повідомив у Телеграмі.

За його словами, «у фокусі розмови – портфель спільних проєктів та нові напрями співпраці».

Віцепрем’єр-міністр подякував за постійну підтримку України.

«У багатьох напрямах відновлення Європейський інвестиційний банк залишається нашим відданим партнером і ми сподіваємося надалі тільки розширювати цю співпрацю», - наголосив Кулеба.

Він підкреслив, що «формуючи актуальні пріоритети відновлення ми спираємося на проєкти, що увійшли до Єдиного портфеля проєктів (SPP) в рамках реформи PIM. Однак через російське вторгнення та масовані обстріли залишається багато невизначеності щодо капітальних витрат. Сподіваємося на співпрацю з ЄІБ у цьому напрямі».

Під час зустрічі сторони детальніше обговорили два нові майбутні проєкти: «Відновлення водопостачання України» та «Централізоване теплопостачання України».

Також зупинилися на окремих проєктах Агентства відновлення.

«Логістика залишається одним з пріоритетів. Агентство за сприяння ЄІБ ремонтує та відновлює низку доріг, які є ключовими для транспортування гуманітарних, військових та інших вантажів, а також пасажирських перевезень», - зауважив Кулеба.

За його словами, обговорили ще одну ініціативу – проєкт з будівництва соціального житла, розпочатий минулого року.

«Це про допомогу тим нашим громадянам, які втратили житло через збройну агресію Росії. Першим етапом проєкту передбачено будівництво 50 тисяч нових квартир», - додав Кулеба.

Крім того, віцепрем’єр-міністр наголосив, «що надзвичайно важливе продовження підтримки критичних гуманітарних проєктів. Особливо в умовах тимчасового призупинення допомоги від USAID. Маємо продовжити ініціативи від яких залежать стійкість та безпека нашої країни».

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Європейський інвестиційний банк уклали угоди, що передбачають виділення з боку ЄІБ 16,5 млн євро на відновлення критичної інфраструктури та впровадження енергоефективності, а також 100 млн євро на відновлення об’єктів водо- й теплопостачання, водовідведення.

Теги за темою
фінансування
Джерело матеріала
loader
loader