В Україні оголошені загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабну агресію Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Але деякі мають право на відстрочку. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, як оскаржити відмову ТЦК у відстрочці.
Як діяти, якщо відмовили у відстрочці
Юристи пояснили, що залежно від ТЦК та СП, у якому військовозобов’язаний перебуває на обліку, існують особливості розгляду та відмов на заяви про відстрочку.
Вони додали, що при відмові у відстрочці варто переглянути пакет документів і правильно вказати суть звернення.
«Самостійно чи з супроводом легко переглянути попереднє звернення. У 65% причиною відмови є неправильне складання заяви», – йдеться у повідомленні.
Експерти зауважили, що відповідно до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», у різних випадках розглядаються наступні документи щодо отримання відстрочки:
- Довідка МСЕК;
- Свідоцтво про народження дітей;
- Посвідчення людини з інвалідністю;
- Довідка з ЄДЕБО.
«Коли документи надають поштою, важливо підтверджувати їх достовірність. Територіальні центри комплектування у більшості випадків наголошують на тому, що при фактичній присутності достатньо показати оригінал і на копії розписатися, зазначивши, що це копія», – пояснили юристи.
Чи можна подати судовий позов на ТЦК
Юристи зазначили, що у випадках неправомірних дій представників територіальних центрів комплектування щодо відмови у відстрочці, відкритий варіант звернення до суду.
«Час на розгляд справи може бути довгий, але це у 2025 році залишається дієвим методом подолання свавілля. До позовної заяви додається пакет документів та докази отримання відмови від відстрочки», – резюмували вони.
Раніше ми писали, за що ТЦК можуть оголосити чоловіків у розшук та як з нього знятись.