Зникають унікальні кажани України: нічний малюк з великими вухами під загрозою
Зникають унікальні кажани України: нічний малюк з великими вухами під загрозою

Зникають унікальні кажани України: нічний малюк з великими вухами під загрозою

Попри свої величезні вуха та унікальну здатність до ехолокації, ці загадкові нічні створіння потребують особливої охорони

Вухань австрійський (Plecotus austriacus) – це вид кажанів, що вирізняється своїми великими вухами. Ці рідкісні тварини перебувають під охороною в Україні, зокрема, в заповідниках Карпатського регіону, Розточчя, Поділля та Криму.

Загальні характеристики кажанів

  • Кажани – один з найзагадковіших рядів ссавців, що ведуть потаємний спосіб життя.
  • Більшість кажанів, зокрема ті, що мешкають в Україні, є комахоїдними. За добу кажан може з'їсти комах загальною вагою до 2/3 від власної ваги.
  • Кажани мають унікальну здатність до ехолокації, що дозволяє їм орієнтуватися та полювати в темряві, видаючи серії ультразвуків і сприймаючи відлуння.
  • Ці ссавці здатні до гіпотермії, щодня впадаючи в стан глибокого фізіологічного сну, знижуючи температуру тіла до температури довкілля.
  • Кажани народжують лише одне, рідко двоє малят.
  • При своїх малих розмірах, кажани живуть відносно довго, до 10-15 років, що компенсує їхню низьку плодючість.
  • Відпочивають кажани догори ногами, умостившись у щілини скель, дерев або зачепившись кігтями за виступи.

Загроза зникнення та охоронний статус

Вухань австрійський має природоохоронний статус "Рідкісний" в Україні. Загальна чисельність виду вкрай низька. Відомо лише близько 50-70 знахідок, що становить до 1% усіх облікованих кажанів. Загальний розмір популяції оцінюється в кілька тисяч особин. Серед причин зміни чисельності скорочення площі старих лісів та знищення дуплистих дерев.

Важливим заходом для збереження виду є створення великих заповідних масивів у зоні широколистяних лісів Карпат і Поділля. А також належна охорона підземних місцезнаходжень.

Охорона та піклування

Якщо ви побачите вуханя австрійського, не варто лякатися, адже ця тварина, найімовірніше, налякана ще більше і потребує піклування. Важливо пам'ятати про необхідність збереження їхнього природного середовища існування та захисту від факторів, що загрожують їхньому виживанню.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader