![Зонд ESA вперше виявив у космосі яскраве кільце Ейнштейна](https://thumbor.my.ua/vq8XGgluJ_jpvgZeuk_6OfZWUhk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8d46b3e80f4a89dec1f195648c26a799.jpg)
Зонд ESA вперше виявив у космосі яскраве кільце Ейнштейна
Про це йдеться у пресрелізі ESA, передає Укрінформ.
Виявилося, що кільце Ейнштейна, яке вважається надзвичайно рідкісним явищем, ховається в галактиці під назвою NGC 6505.
Сама ж галактика розташована приблизно за 590 мільйонів світлових років від Землі.
Зазначається, що космічний об’єкт вперше був виявлений завдяки інструментам високої роздільної здатності Euclid.
Кільце навколо галактики на передньому плані складається зі світла від дальньої яскравої галактики, що знаходиться на відстані у 4,42 мільярда світлових років від Землі, і її світло було спотворено гравітацією на шляху до нашої планети.
Ця віддалена галактика раніше не спостерігалася і поки що не має назви.
«Кільце Ейнштейна є прикладом сильної гравітаційної лінзи. Усі сильні лінзи особливі, тому що вони дуже рідкісні, і вони неймовірно корисні з наукової точки зору. Ця лінза особлива, тому що вона знаходиться дуже близько до Землі і її положення робить її дуже гарною», — пояснив Конор О’Ріордан з Інституту астрофізики ім. Макса Планка у Німеччині.
Кільце Ейнштейна — яскраве кільце, яке утворюється, коли світло від галактики чи зорі проходить повз масивний об'єкт на шляху до Землі.
Як повідомляв Укрінформ, компанія SpaceX 1 липня 2023 року запустила у космос космічний зонд Euclid, який досліджуватиме гіпотетичну темну матерію і темну енергію та їхній вплив на формування Всесвіту.
Фото: ESA
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)