!["Контракт 18-24" на рік: доступні посади, виплата мільйона частинами і загроза мобілізації](https://thumbor.my.ua/GZDrA1cJQQaRFLfOLX5IoyAvbVM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F5b361b2917f17ec721ca9c2b04b5ca41.jpg)
"Контракт 18-24" на рік: доступні посади, виплата мільйона частинами і загроза мобілізації
У Міноборони пояснили, чи зможуть потім мобілізувати молодих українців, які добровільно долучаться до війська на один рік. Обіцяну одноразову виплату новобранці отримуватимуть трьома частинами, і останню з них — вже після завершення контракту.
В Україні стартував проєкт "Контракт 18-24", спрямований на залучення до лав ЗСУ молодих українців віком від 18 до 24 років. Речник міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону 11 лютого розповів детальніше про умови, які пропонуються новобранцям.
Контракт для 18-річних: процедура і мета
"Контракт 18-24" покликаний поповнити військо вмотивованими людьми, готовими отримати якісну підготовку та захищати Україну в складі бойових підрозділів.
"Для підписання контракту треба подати заявку на сайті 18-24.army.gov.ua або обрати бригаду у застосунку "Резерв+". Наразі шість бригад беруть участь у цьому експериментальному проєкті", — пояснив Лазуткін.
Контракти — добровільні, і укладаються на один рік. Речник підкреслив, що це — достатній термін, щоб отримати бойовий досвід і вирішити, продовжувати військову кар’єру чи повертатися до цивільного життя.
Які будуть виплати за контрактом для 18-річних
Новобранцям віком 18-24 роки обіцяють одноразову грошову допомогу в розмірі мільйона гривень, але цю суму виплачуватимуть частинами.
"Перша частина (200 тисяч) одразу при підписанні контракту, це — стартова підтримка. Надалі друга частина (300 тисяч гривень) — виплати протягом п’яти робочих днів після проходження базової військової підготовки й фахової військової підготовки. Третя частина (500 тисяч гривень) — у день вилучення зі списків особового складу по завершенню контракту", — уточнив представник Міноборони.
Окрім того, молоді військовослужбовці отримуватимуть грошове забезпечення, тобто зарплату. Також після закінчення контракту вони зможуть отримати пільгову іпотеку під 0% за програмою "єОселя".
"В залежності від умов служби й від тих завдань, які буде виконувати людина, вона може за рік заробити близько двох мільйонів гривень", — зауважив Лазуткін.
Контракт для 18-річних: кого беруть і які є посади
Добровільно підписати контракт можуть як молоді чоловіки, так і жінки.
"Якщо говорити про штатні посади, то це стрілець, старший стрілець, стрілець-снайпер, стрілець-санітар, помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник, розвідник і старший розвідник. Тобто це такі от бойові посади", — повідомив речник.
Чи можуть мобілізувати після контракту для 18-річних
Коли закінчиться контракт, військовослужбовець зможе звільнитись або укласти новий.
"При цьому громадяни, які відслужили за однорічним контрактом, не можуть бути призвані до війська по мобілізації впродовж 12 місяців. І контракт гарантує, що після виконання своїх зобов’язань, військовослужбовець зможе вільно виїжджати за кордон для навчання, роботи або відпочинку", — запевнив Лазуткін.
Нагадаємо, військовослужбовець ЗСУ Олександр Матяш розкритикував контракт для 18-річних, звернувши увагу на те, що деякі молоді люди вже мобілізувались добровільно раніше й служать роками на фронті, не отримуючи жодних спеціальних виплат або пільг.
Однак речник Міноборони Дмитро Лазуткін пояснив, що виплату у розмірі мільйона гривень зможуть отримати й ті, хто мобілізувався у віці до 25 років ще до старту нового проєкту. Однак важливо, що така можливість буде доступна лише військовослужбовцям, які долучились до війська з 24 лютого 2022 року.
![loader](/files/images/preloader.gif)