Ліберови - у завершальній програмі другого сезону «Станції Краматорськ»: Нас морально підкосило руйнування Покровська
Ліберови - у завершальній програмі другого сезону «Станції Краматорськ»: Нас морально підкосило руйнування Покровська

Ліберови - у завершальній програмі другого сезону «Станції Краматорськ»: Нас морально підкосило руйнування Покровська

Фотокореспонденти Костянтин і Влада Ліберови були свідками знищення багатьох українських міст, але найбільше їх вразило руйнування Покровська, який від початку повномасштабної російської агресії завжди був надійним тиловим містом.

У завершальній програмі другого сезону проєкту «Станція Краматорськ» подружжя ведучих – фотографів-документалістів Ліберових - розповіло про свою роботу в небезпечній прифронтовій зоні, зйомки документального фільму «Кринки» на лівому березі Дніпра, виїзд разом із бійцями ЗСУ на Курщину та поїздку на протести опозиції у Грузію.

Ліберови - у завершальній програмі другого сезону «Станції Краматорськ»: Нас морально підкосило руйнування Покровська - Фото 1

«Нас дуже сильно морально підкосив Покровськ, адже ми пам'ятаємо його безпечним цивільним містом, де працювали ресторани не гірше, ніж у столиці, і за обід можна було розрахуватися навіть за QR-кодом. Це місто за час роботи на Донецькому напрямку стало наче рідним для нас. А зараз там стандартний сценарій війни - люди спускаються у підвали, всюди побите скло, мертві тварини, евакуація цивільних… війна наближається», - поділилася враженнями від побаченого під час останньої поїздки у Покровськ Влада.

Також, за словами, Костянтина Ліберова, дуже боляче було спостерігати за тотальним знищенням Вовчанська. «Я вперше побачив, що місто можна зруйнувати настільки швидко. Ми звикли до темпу бойових дій в Бахмуті, де бойові дії тривали пів року, а Вовчанськ до того самого стану руїн привели за місяць-півтора. Пам’ятаю, ми на початку їздили з волонтерами, допомагали евакуйовувати людей, а вже через місяць нереально було спокійно заїхати в місто, доводилося втікати від FPV-дронів і буквально все довкола горіло», - розповів фотограф.

Ліберови - у завершальній програмі другого сезону «Станції Краматорськ»: Нас морально підкосило руйнування Покровська - Фото 2

Крім того, Костянтин має непростий досвід зйомок на лівому березі Дніпра, куди він діставався на човні, попри небезпеку ворожих обстрілів. А також він був свідком наступальної операції ЗСУ у Курській області. «Там інша земля, там навіть повітря інше. От ніби нічого не відбувається, ти просто їдеш дорогою у броньованому транспорті, а відчувається якесь напруження, навіть тиша там жахлива. Але місцеві справді розмовляють українською і дякують, коли їм дають щось поїсти», – поділився спогадами з поїздки в Курську область Ліберов.

Ліберови документують важливі історичні події не лише в Україні. Нещодавно Влада їздила на протести опозиції у Грузію.

Чим грузинський «Майдан» відрізняється від українського часів Революції Гідності, чому фотографка вирішила поїхати туди попри небезпеку для життя і як взагалі подружжю вдається справлятися з хвилюванням один за одного під час ризикованих поїздок нарізно – можна буде дізнатися з повного інтерв’ю з фотокореспондентами у програмі «Станція Краматорськ», яка вийде 12 лютого о 19:00 на Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» - це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни. Протягом другого сезону було відзнято 15 програм.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader