Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах
Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах

Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах

Окупанти тренуються, вбиваючи дронами цивільних українців у прифронтових зонах. При цьому вбиваючи мирних мешканців, російські військові абсолютно не розкаюються.

Про кричущі злочини РФ фотографи-документалісти Влада та Костянтин Ліберови говорили з бойовим медиком ЗСУ Євгеном Латою, який став їхнім інтерв’юером у завершальній програмі другого сезону проєкту «Станція Краматорськ».

«Є підтверджені розвіддані – перш ніж отримати бойові завдання, російським пілотам наказують тренуватися на цивільних об’єктах, транспорті, людях», – зауважив Лата у розмові з фотокорами. «У мене просто в голові не вкладається, якими потворами треба бути, щоб полювати за бабусею, яка повертається з лікарні?!» – пригадав він один із випадків на Херсонщині, коли ворожим FPV-дроном вразили маршрутку, що їхала з обласної лікарні.

Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах - Фото 1

«Таких випадків насправді багато. Вони (росіяни – ред.) практично завжди так роблять. Коли у дрона закінчується пальне, спрямовують його у все, що трапляється на шляху – чи то людина, чи будинок, байдуже», – підтвердила Влада Ліберова.

Вбиваючи мирних мешканців, російські вояки абсолютно не розкаюються. За словами Костянтина Ліберова, він не бачив і тіні каяття, коли спілкувався з полоненими на Курщині. «У них абсолютна відсутність людяності. Ситі і задоволені умовами утримання в українському полоні, вони не соромляться заявляти, що пішли воювати, аби заробити грошей. Чи ти їдеш в Сибір нафту качати, чи в Україну людей вбивати – їм однаково», – наголосив фотограф.

Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах - Фото 2

Між тим, знімати військові злочини стає все важче, зауважують фотокореспонденти. Адже дістатися до лінії зіткнення непомітно в еру стрімкого розвитку БПЛА фактично неможливо. «Логістики немає. Навіть за пораненими бійцями не можуть виїхати, попри те, що в рацію отримують повідомлення про трьохсотих. Не дивно, що знімати окопну війну стало дуже важко», – нарікає Влада.

Попри це подружжя не може бездіяти, коли країна у війні. Навіть коли доводиться їхати у відрядження за кордон на свої виставки, то бути там довго, за словами фотокорів, вони просто не можуть. «Ми планували у справах побути в Європі три тижні, щоб охопити одразу і захід в Байо, де мали отримати міжнародну премію, якою відзначають щороку воєнкорів, і свою виставку у Венеції, де планували організувати аукціон та паблік-ток. Але вже на другому тижні не витримали, вибачились перед організаторами і повернулись машиною додому», – розповіла Влада.

Медик ЗСУ Євген Лата: росіяни тренуються, вбиваючи дронами цивільних у прифронтових зонах - Фото 3

За її словами, навіть якщо вимкнути телефон, не заглядати у мережі і не читати новин, забути про те, що відбувається в твоїй країні неможливо, тривога відчувається у фоновому режимі. «Відсторонитись від війни – це все одно, що забути, що ти – українець», – переконане подружжя Ліберових.

Повну версію інтерв’ю з фотокореспондентами можна переглянути у програмі «Станція Краматорськ» на Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни. Протягом другого сезону проєкту було відзнято 15 програм.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Теги за темою
війна Вбивство
Джерело матеріала
loader