![Німеччина вперше схвалила екстрадицію українця, попри його відмову воювати](https://thumbor.my.ua/XPZHBn3W41iTf-rpjLywF0V7AJ4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F0dd87fc7544449c8377cbd7e52d5809c.jpg)
Німеччина вперше схвалила екстрадицію українця, попри його відмову воювати
Чи може Німеччина видати українця на батьківщину, якщо він відмовляється від військової служби з міркувань совісті? Таке питання розглядав Федеральний суд Німеччини та ухвалив рішення, що така видача є законною.
Запит на екстрадицію надійшов від правоохоронних органів України щодо українця, який виїхав до Німеччини. Варто зазначити, що запит був здійснений не через ухиляння від мобілізації та військової служби. Чоловіка звинувачують у тому, що він погрожував поліцейському і застосував фізичне насильство під час забору крові в одній з українських лікарень. Згодом він втік від покарання до Німеччини.
Після затримання в Німеччині чоловік оскаржив свою екстрадицію, заявивши, що у разі повернення до України його можуть мобілізувати. Він стверджує, що не хоче вбивати людей і відмовляється від військової служби з міркувань совісті. Однак через війну, розв’язану росією, в Україні у нього фактично не буде права на відмову від військової служби, якщо його визнають придатним.
Судді пояснили свою позицію так: відмова від військової служби не є перешкодою для екстрадиції, якщо відповідна країна стала об’єктом збройного нападу всупереч міжнародному праву і якщо особа повинна була очікувати призову на службу.
Крім того, в рішенні зазначено: право на відмову від військової служби не є абсолютним. Основний закон Німеччини, а також Європейська конвенція з прав людини не перешкоджають екстрадиції.
Нещодавно суд в Україні став на сторону айтішника з EPAM, якого звинувачували у «спробі перетину кордону».
Джерело: mdr
![loader](/files/images/preloader.gif)