Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни
Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни

Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни

Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни

    © Getty Images © Getty Images © Getty Images © Getty Images © Getty Images © EPA / RITCHIE B. TONGO © Getty Images © Getty Images © EPA-EFE/JESSICA LEE
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 1
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 2
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 3
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 4
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 5
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 6
    Танці драконів і світло ліхтарів: як китайці святкують прихід весни - Фото 7
У Китаї Новий рік змінює дату кожного року. А традиції святкування лишаються незмінними протягом сторічь.

У Китаї відзначають Свято ліхтарів, або Юаньсяоцзе, яке знаменує завершення святкувань Китайського нового року. Це одне з п’яти найважливіших традиційних свят країни, що припадає на 15-й день першого місяця за місячним календарем. Вважається, що в цей день весна остаточно вступає у свої права. У 2025 році Юаньсяоцзе святкується 12 лютого.

Цьогорічне святкування проходить вперше після того, як Свято весни офіційно внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Головним символ цього дня є ліхтарики: звідси й друга назва – «свято ліхтарів». Вулиці китайських міст і сіл прикрашають сотнями різнокольорових ліхтарів, на яких часто пишуть загадки для перехожих. Також люди влаштовують ходи на ходулях, організовують ярмарки та шоу, виконують танці драконів.

Історія запалювання ліхтарів цього свята сягає першого століття нашої ери, за часів імператора Мін-ді династії Східна Хань. Мін-ді був прихильником буддизму і саме він наказав 15 числа першого місяця у палаці і храмах запалювати ліхтарі і здійснювати жертвопринесення Будді. Згодом ця традиція поширилася серед населення та перетворилася на велике національне святкування.

Особливою частиною Юаньсяоцзе є традиційна страва – юаньсяо. Це солодкі кульки з клейкого рису з різними начинками, такими як кунжут, червона квасоля або арахіс. Вони символізують єдність родини, що робить Свято ліхтарів ще одним важливим моментом сімейного єднання у Китаї.

Не менш видовищною частиною свята є традиційні танці драконів і левів. Вони символізують вигнання злих духів і залучення удачі. Також у багатьох регіонах Китаю люди запускають у небо ліхтарики, вірячи, що це приносить щастя та здійснення бажань.

Цьогорічне святкування проходить під знаком Зеленої Дерев’яної Змії, символу 2025 року за китайським зодіаком. У східній традиції змія уособлює мудрість, витонченість і розсудливість, що додає святу особливого значення для багатьох китайців. Свято ліхтарів завершує цикл новорічних урочистостей і стає яскравою кульмінацією святкового сезону.

Джерело матеріала
loader
loader