«Контракт 18-24»: як військові реагують на проєкт Міноборони
«Контракт 18-24»: як військові реагують на проєкт Міноборони

«Контракт 18-24»: як військові реагують на проєкт Міноборони

«Контракт 18-24»: як військові реагують на проєкт Міноборони

Захисники наголошують, що держава має надавати різні бонуси для всіх військовослужбовців.

Міністерство оборони України напередодні оголосило про старт проєкту "Контракт 18-24". Чоловіки та жінки віком від 18 до 24 років можуть підписати контракт зі Збройними Силами України терміном на один рік.  У відомстві вказали, що добровольці цієї вікової категорії отримають фінансову винагороду в розмірі одного мільйона гривень (200 тисяч —  при підписанні контракту, 300 тисяч після проходження базової військової підготовки, решта 500 тисяч у день завершення контракту), щомісячні виплати до 120 тисяч гривень та інші бонуси від держави. Мова йде про навчання на бюджеті, "нульову" іпотеку, безкоштовне медичне забезпечення, а також після завершення дії  контракту вони зможуть виїхати за кордон. На цей проєкт відреагували військові та бойові медики. ZN.UA зібрало їхні реакції. 

Лейтенант ЗСУ на позивний "Алекс" зазначив, що така ініціатива Міноборони є хорошою, оскільки за допомогою цього можна поповнити чисельність Сил оборони. Однак він також наголошує, що потрібно заохочувати і тих, на кому армія тримається зараз. За його словами, подібні бонуси також потрібно надати тим, хто ще почав служити під час Антитерористичної операції/Операції об'єднаних сил та тим, хто став на захист країни в 2022 році. Він також радить дочекатися відповідного нормативно-правового акту, вивчити його, а потім приймати рішення. 

Парамедикиня, керівниця медичної служби "УЛЬФ" та дівчина загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла Аліна Михайлова вважає, що проєкт "Контракт 18-24" є не просто несправедливістю, а дискримінацією.

"Чим принципово відрізняється людина, яка підписала контракт на рік і отримала всі "плюшки", від її побратима, який прийшов на місяць, рік, п’ять років раніше? Одного чекає зрозуміле майбутнє: послужив заробив отримав освіту пішов далі. А інший живе у невідомості. Його єдиний "вихід" важке поранення, смерть або самостійний пошук шляхів демобілізації", - зазначає вона в колонці "УП".

Михайлова наголошує, що, якщо наша країна будує контрактну армію, то за таких умов всі військові повинні мати справедливі умови.

"А не вибіркові "плюшки" для тих, хто прийшов у "правильний" час. Якщо ж ми воюємо за виживання держави – тоді система має цінувати всіх, хто взяв на себе цю відповідальність, а не виставляти це як "роботу на рік", - додає парамедикиня

Командир взводу 24 окремого штурмового батальйону "Айдар" Станіслав  Бунятов із позивним "Осман" повідомив, що йому така ініціатива подобається, і він сподівається на те, що вона дасть хороший результат. Водночас військовий сказав, що йому образливо за себе та побратимів.

"Так, трошки образливо, я мобілізований в 21 рік, без права на звільнення, як і багато інших хлопців. Хлопці отримають мільйон і через рік поїдуть додому з "плюшками", а ми далі будемо воювати. Морально задіває, але глобально це може якось нам допомогти, будемо бачити", - вказав він у своєму Telegram-каналі.

Військові також діляться своїми враженнями щодо контрактів для молоді та привілеїв від держави в соцмережі Х.

Одна із військовослужбовиць зазначає, що потрібно мотивували долучатися до лав ЗСУ однак, це має бути справедливо по відношенню до військових, які служать вже не перший рік.

Військовий Симороз Олег назвав таку ініціативу правильною, однак  наголосив, що такі бонуси мають бути для всіх військових.

"Ми не можемо ділити людей у війську за віком, це дискримінація.. .Давайте ж робити все чесно і не забувати за тих, хто добровольцем взяв і пішов у 22-му до війська, а є люди, які з 2014 там, вони мають бути нарешті достойно забезпечені. Без перебільшення, ці люди зараз є основою війська", - зазначив він. 

У додатку  "Резерв+" з'явилася можливість подати заявку на укладання однорічного контракту для людей, яким ще не виповнилося 25 років. Для вибору проходження контрактної військової служби доступні шість формувань.Речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що військові у віці до 25 років, які приєдналися до ЗСУ після початку повномасштабної війни, теж можуть отримати мільйон гривень. 

Чи дійсно необхідно Україні знизити мобілізаційний вік до 18 років, як про це говорять наші міжнародні партнери? Чи мобілізація до 25 років знищить Україну? Розбирався з цим Олександр Чистяков у статті "Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?".

Джерело матеріала
loader
loader