Українсько-болгарська стрічка «Край ріки» здобула відзнаки на 12 міжнародних фестивалях
Українсько-болгарський фільм «Край ріки» здобув нагороди та відзнаки на 12 престижних міжнародних фестивалях.
Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно у фейсбуці.
Картина створена за підтримки Держкіно, компанії Magic mount й Одеської кіностудії. Зняв її болгарський режисер Василь Барков.
Сюжет стрічки розгортається в місті Вилкове Одеської області, відомому як «Українська Венеція».
Там, серед мальовничих каналів і липованських традицій, болгарин Форі переживає драматичні події, знаходить справжнє кохання та місце, яке називає домом.
У 2025 році стрічка перемогла в номінації «Кращий фільм» на XVI Міжнародному фестивалі католицького кіно Mirabile Dictu «Кращий фільм» у Римі, стала фіналістом у категоріях «Найкращий режисер» та «Найкращий фільм» на XI Фестивалі короткометражних фільмів «Золотий міст Стамбула» у Туреччині та отримала Кінопремію PyraMax — «Виняткові проекти» і «Почесна відзнака журі» у США.
У 2024 році фільм брав участь у кінофестивалі Florence International Film Festival — Best Actor Penko Gospodinov у Італії; XXI Міжнародному фестивалі кіно та телебачення СІМФЕСТ у Румунії і став «Переможцем XXI премії «СІМФЕСТ».
Фільм брав офіційну участь у Нью-Йорку у Стамбульському фестивалі короткометражних фільмів, а також у Стамбульському фестивалі короткометражних фільмів «Золотий міст», який відбувався у Туреччині, у офіційному конкурсі 78th FESTIVAL INTERNAZIONALE DEL CINEMA DI SALERNO, у Салермо (Італія) «SILVER AWARD»; Abuja International Film Festival, BEST FEATURE FILM: FOREIGN, Capri, Hollywood — The International Film Festival, офіційна селекція.
У Голівуді на HOLLYWOOD INDEPENDENT FILMMAKER AWARDS and FESTIVAL отримав срібну нагороду, а на The MaTiFF — Matera International Film Festival — «Почесну відзнака журі».
Фото: Край ріки/фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
![loader](/files/images/preloader.gif)