![В Україні зростає енергоспоживання через похолодання: як вимикатимуть світло 12 лютого](https://thumbor.my.ua/G9Em1sOtn7GcGz3WOQZKYQJ0BPo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Ff72fe677c369e894d8b4da3521b13b35.jpg)
В Україні зростає енергоспоживання через похолодання: як вимикатимуть світло 12 лютого
В усіх регіонах України 12 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Українців закликають не вмикати одночасно потужні електроприлади у вечірні години.
Споживання електроенергії в Україні продовжує зростати через зниження температури у більшості регіонів. У зв’язку з цим 12 лютого діють обмеження потужності для промислових підприємств і бізнесу. Про це повідомили в "Укренерго".
Українців закликали не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00.
Станом на 6:00 ранку понеділка рівень споживання електроенергії перевищив показники попереднього дня на 1,4%. Це пов’язано з подальшим зниженням середньодобової температури.
Напередодні, 11 лютого, добовий максимум споживання було зафіксовано вранці — на 2,3% вище, ніж у понеділок, 10 лютого.
У компанії зазначили, що українська енергосистема продовжує відновлюватися після масованих російських атак. Тривають аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах.
"Для збалансування енергосистеми — сьогодні з 07:00 до 11:00 та з 15:00 до 21:00 застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу", — йдеться у повідомленні.
Наразі для населення обмеження не вводяться, однак українців закликають ощадливо використовувати електроенергію. Рекомендується не вмикати одночасно потужні електроприлади у вечірні години та, за можливості, перенести їх використання на нічний період.
Нагадаємо, 11 лютого у Дніпрі запроваджували екстрені відключення світла через пошкодження розподільчих мереж під час російських обстрілів.
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів Фокусу про ризики відключень світла у побутових споживачів. За його словами, є ймовірність переходу до планових графіків обмежень. Першочергово це стосується східних та південно-східних областей України, де найбільший дефіцит потужностей.
![loader](/files/images/preloader.gif)