![Дипломати НАТО "неприємно здивовані" заявами міністра оборони США Гегсета про Україну, – ЗМІ](https://thumbor.my.ua/5rt_4Jx8PJpj-oXd8q_09S3D74s=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F946b19f832d765c762039ff3be7a3ab1.jpg)
Дипломати НАТО "неприємно здивовані" заявами міністра оборони США Гегсета про Україну, – ЗМІ
Один із них назвав зміну політики США схожою на примушення України до "превентивної капітуляції". Про це у середу, 12 лютого, повідомив Euractiv, передає 24 Канал. Видання посилається на власні джерела.
Як відреагували в Європі
Напередодні під час свого першого "Рамштайну" Піт Гегсет сказав, що звільнення всієї окупованої Росією території "є нереальною метою", а вступ України до НАТО не є реалістичним результатом дипломатичного врегулювання конфлікту.
За словами очільника Пентагону, "гонитва за цією ілюзорною метою лише продовжить війну і спричинить більше страждань". Проте припинення бойових дій і досягнення стабільного миру досі є пріоритетом для Дональда Трампа.
У Європі такі короткі коментарі швидко викликали резонанс, пише Euractiv. Кілька дипломатів НАТО буцімто сказали, що вони вражені тим, що ці заяви пролунали ще до початку мирних переговорів в Україні.
Хоча після телефонної розмови Трампа з Путіним ці коментарі, мабуть, не викликають подиву,
– додають у виданні.
Європейські союзники "нервово" очікували першого візиту нової адміністрації США, адже зазвичай це можливість "обережно принюхатися одне до одного і знайти спільну мову". Однак Гегсет, прибувши до Брюсселя, "відкинув звичайний етикет і перейшов одразу до справи".
До слова, також міністр оборони США повідомив, що американські війська не братимуть участі в миротворчій місії в Україні. Ба більше, за його словами, положення статті 5 НАТО – відповідно до якої США зобов’язуються реагувати в разі нападу на союзника – не повинні поширюватися на європейські сили, які відправлять в Україну для забезпечення післявоєнного миру.
![loader](/files/images/preloader.gif)