Китайський технологічний гігант Baidu розробляє оновлену версію своєї ШІ-моделі Ernie 5.0 із кращими можливостями аналізувати та комбінувати текст, відео, зображення й аудіо і перетворювати один формат в інший, яка має вийти у другій половині цього року.
Про це з посиланням на власні джерела пише CNBC.
Ernie 5.0 буде базовою моделлю і матиме значні покращення мультимодальних можливостей, тобто здатності штучного інтелекту обробляти різні засоби подання інформації (тексти, відео, зображення та аудіо), поєднувати їх та перетворювати в інші формати, наприклад, текст у відео і навпаки.
Такі базові моделі ШІ можуть розуміти мову й виконувати широкий спектр завдань, зокрема генерувати текст і зображення, а також спілкуватися природною мовою.
Нинішня версія моделі Ernie 4-го покоління, випущена у жовтні 2023 року й оновлена у серпні минулоріч, вже підтримує інтеграцію генеративного ШІ в низку споживчих і бізнес-продуктів Baidu, включаючи хмарні сховища і створення контенту.
У січні компанія повідомила, що на кінець 2024-го кількість платних користувачів її платформи Wenku для створення презентацій та інших документів досягла 40 мільйонів, що на 60% більше, ніж роком раніше.
Baidu стала першою великою китайською технокомпанією, яка запустила чат-бота Ernie, схожого на ChatGPT, у березні 2023 року. Однак, попри початковий імпульс, інтерес до її продукту впав після виходу численних моделей чат-ботів із ШІ від китайських стартапів та інших великих місцевих технологічних компаній, таких як Alibaba та ByteDance.
Генеральний директор Baidu Робін Лі під час виступу на Всесвітньому саміті в Дубаї цього тижня заявив, що витрати на розробку й експлуатацію ШІ-моделей уже невдовзі можуть суттєво знизитися.
«Ми живемо в захоплюючий час... Витрати на випуск базових моделей ШІ протягом 12 місяців можуть зменшитися більш ніж на 90%. А зменшення витрат на певний відсоток означає, що наша продуктивність зростає на такий же відсоток», - зазначив Лі.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 11 лютого, у Парижі 61 країна світу, включно з Китаєм та Індією, підписали «Декларацію про сталий та доступний штучний інтелект для людей і планети», однак США виступили категорично проти, не поставила свого підпису і Велика Британія.