![Біженці з України стикаються з відмовами на кордоні Німеччини](https://thumbor.my.ua/aHipUEdY6iqvlCqJmoWPIR8KkIU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F6800f211e67a2de0c40f95fd2e334e00.jpg)
Біженці з України стикаються з відмовами на кордоні Німеччини
Від серпня 2023 року Німеччина поновила контроль на своїх кордонах, що призвело до значного збільшення кількості відмов у в’їзді для іноземців, зокрема для українців. За офіційною статистикою, кожен п’ятий з тих, кому було відмовлено у перетині кордону, є громадянином України. Всього в 2023 році на кордоні Німеччини не пустили понад 35 тисяч осіб, з них понад 15 тисяч — українці.
За словами журналістів Euractiv, це викликає подив, оскільки українці, що тікають від війни, традиційно отримують захист та тимчасове проживання в країнах ЄС. Крім того, вони мають право подорожувати в межах Шенгенської зони для відпочинку без спеціальних обмежень. Однак за останній рік ситуація змінилася, і українці стикаються з новими труднощами при спробах потрапити до Німеччини.
В Міністерстві внутрішніх справ Німеччини пояснили, що більшість відмов українцям пов’язана з намаганням змінити місце проживання без попереднього дозволу. Це стосується тих осіб, які вже отримали захист в інших країнах ЄС і без належних документів намагаються переїхати до Німеччини. У деяких випадках відмова також була пов’язана з відсутністю необхідних додаткових документів для туристичних поїздок у межах Шенгенської зони.
Зростання кількості відмов у в’їзді може бути результатом як внутрішніх політичних рішень Німеччини, так і змін у міграційній політиці Європи загалом. Оскільки українці є однією з найбільших груп біженців у ЄС, питання про їхню мобільність та вільний доступ до різних країн залишається гострим. Важливо відзначити, що Україна продовжує переживати складний період через війну, і питання надання притулку та захисту для українців лишається критичним.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)