Келлог вважає, що російську агресію зупинити можливо, але на перемогу Україні сподіватися не слід
Келлог вважає, що російську агресію зупинити можливо, але на перемогу Україні сподіватися не слід

Келлог вважає, що російську агресію зупинити можливо, але на перемогу Україні сподіватися не слід

Келлог вважає, що російську агресію зупинити можливо, але на перемогу Україні сподіватися не слід

Яка стратегія США: зупинити війну чи допомогти Україні  виграти війну?

На обговоренні плану щодо миру в Україні на Мюнхенській безпековій конференції 15 лютого, у суботу, главам МЗС України, Великої Британії, Польщі та спецпредставникові президента США Трампа з питань України довелося відповідати на досить гострі питання, а запитувачам отримувати не менш відверті відповіді.

Українська депутатка Марія Іонова звернулася до Кіта Келлога. Перш ніж задати питання, вона нагадала, що війна Росії проти України точиться не три роки, як весь час згадують у світі, а з 2014, і російська армія вбила тільки до 2022 року 16 тисяч українців.

"Мені б хотілося, щоб ви про це знали, пане Келлог. Ми вдячні за всю підтримку, однак ми бачимо, що відбувається. Не робіть Путіна знову великим - зробіть демократію великою знову. Разом з європейцями це можна зробити, тому що ми вже одинадцять років у війні, і ми готові продовжувати разом з європейцями і разом з вами", - додала Іонова і задала питання:

"Ваша стратегія - це зупинити війну чи виграти війну?"

Відповідь Келлога виявилася не тією, на яку можна було сподіватися. А оскільки спецпредставник є фігурою, яка транслює позицію свого президента, можна вважати, що це була, на цей момент, офіційна точка зору.

"Я думаю, питання в тому, що таке виграш, що таке - перемогти у війні? Давайте будемо абсолютно чесними. Ви йшли на надзвичайні жертви, Україна сміливо боролася. Я був в Україні далеко на сході, я бачив Ізюм і подібні місця - я знаю, з чим ви стикнулися. І перше, що треба зробити, як хтось говорив, - зупинити кровотечу, а далі вже - лікувати, - сказав Келлог. - Що б це не було, який би план не був, про нього треба добре подумати. Однак питання в тому, чи ви хочете продовжувати битися, чи ви хочете це відкласти на довгу перспективу...

Канцлер Німеччини хотів об'єднати Німеччину, однак він подивився на довгу перспективу і сказав, що, мабуть, це буде у майбутньому. Можна згадати країни Балтії, які окупував Радянський Союз, однак США ніколи не  цього не визнавали. Ми говорили: ви можете казати, що це ваші території, однак ми цього не визнаємо."

З цих слів виходить дуже прозорий натяк: окуповані українські території залишаються за Росією, але США цього не визнаватиме.

"Якщо ви думаєте про перемогу в розумінні Другої світової війни, цього, напевне, не станеться. Нам потрібно трошки інакше на це дивитися, у довготривалій перспективі: послати повідомлення, що агресія неприйнятна... Ми хочемо суверенну, вільну Україну, однак ми не можемо втікати від цього питання. Ми не можемо бути такими наївними - є реальність. Ми повинні зупинити російську агресію, однак деталі цього ми повинні розробити. І це повинен зробити ваш президент - Зеленський, подобається це вам чи ні", - резюмував Келлог.

Як відгукнеться Європа на досить прямий заклик США поступитися великою частиною українських територій? На полях Мюнхенського безпекового форуму чи не вперше відбуваються обговорення, які можуть стати основою прийняття таких рішень, що змінять світовий порядок, сприйняття державності, визнання міжнародного права.

Як стало  відомо, Україну не запросили на зустріч команди Трампа та представників Росії в Саудівській Аравії, повідомила у соцмережі Х журналістка телеканалу FoxNews Нана Саджая. За її словами високопоставлений український посадовець повідомив їй, що українську сторону не запрошували та не інформували про майбутні американо-російські переговори в Саудівській Аравії.

 Раніше Politico повідомило, що команда Трампа вже на шляху до Саудівської Аравії для проведення переговорів щодо завершення війни в Україні.

Джерело матеріала
loader
loader