![Харківська художниця створює картини зі скла, знайденого на місці прильотів: "Лікуючий акт стосовно міста"](https://thumbor.my.ua/4hTc9yidJ336hlerEsVsp1EkjWc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Feb796fd64690d05e8656812d0e6d3ae1.png)
Харківська художниця створює картини зі скла, знайденого на місці прильотів: "Лікуючий акт стосовно міста"
У Харкові мешкає молода художниця Валентина Гук, яка створює унікальні картини, використовуючи скло, зібране на вулицях після обстрілу. Її роботи – це не просто мистецтво, а спосіб повернути зруйноване місто.
Про свою історію Валентина із псевдонімом Сонце розповіла онлайн-медіа про Харків "Люк".
Валентина почала малювати ще в юному віці, і одного разу після ракетного удару вона побачила уламки і зрозуміла, що саме з цього хоче створювати свої картини. Її першу роботу вона зробила зі скла, знайденого у себе вдома неподалік "прильоту".
Свої роботи Валентина розміщує на вулицях міста, щоб повернути частину зруйнованого в ту саму точку, де воно було.
Скло для її мозаїк вона збирає після обстрілів, а іноді її друзі і знайомі приносять уламки, як подарунки, що залишилися від розбитих вікон.
"Тепер улюблене питання від друзів: «Алло, ми тут біля будинку, тут так скла багато, тобі не треба?», – ділиться Валентина.
Усі її роботи розташовуються прямо там, де стався удар, як якесь лікування для міста, повернення втраченого в рідне місце.
"У цьому є нова етнічність, як я це називаю. Збираю те, що розбилося, і повертаю його на місце. Відчувається дуже цікаво, коли ти взяв уламки в розробку і повернув її мистецтвом додому. Ніби лікуючий акт стосовно міста", – розповідає Гук.
Сьогодні у Харкові вже можна побачити чотири роботи Валентини, одна з яких прикрашає книгарню Vivat, а інша з'явилася в Ізюмі. Кожна з них має свій сенс та історію.
"До міст я часто звертаюсь як до особистості, знайомлюся з ними. Завжди потрібна якась «притирка», щоб поспілкуватись. До Харкова я звертаюся як до дому. Я дуже часто гуляю по ньому, сама можу руку до стіни прикласти. Він рідний, мені з ним легше дихається. Хочеться створювати для нього, хочеться обороняти, хочеться тримати цю фортецю як дім. "
Незважаючи на складнощі, вона вірить, що місто обов'язково відновиться, і що все буде добре.
Читайте також, волонтери роздають обіди тим, хто залишився без світла та газу: програму продовжили на 2025 рік
Раніше стало відомо, що в українського міста з'явилася власна гра "Монополія": можна заглибитись у культуру та заробити гроші
Вам варто дізнатися, журналістка розкопала темне минуле Фумінорі Цучіко: відсидів за крадіжку приставок Nintendo DS
![loader](/files/images/preloader.gif)