Трудові мігранти з Бангладешу не добрались до України, що сталося: їм обіцяли 25 тисяч зарплати та проживання в готелі
Трудові мігранти з Бангладешу не добрались до України, що сталося: їм обіцяли 25 тисяч зарплати та проживання в готелі

Трудові мігранти з Бангладешу не добрались до України, що сталося: їм обіцяли 25 тисяч зарплати та проживання в готелі

У місті Тячів, що на Закарпатті, для залучення іноземних працівників вже викупили готель для їхнього розміщення, це було частиною зусиль меблевої фабрики, яка намагалася залучити трудових мігрантів з Бангладешу, повідомляє Politeka.net.

Повідомлення про це з'явилось ще в січні, коли було оголошено, що на фабриці працює 430 осіб, і внаслідок розширення виробничих потужностей відкриваються ще 700 вакансій.

Згідно з повідомленням Закарпатської обласної військової адміністрації, фабрика забезпечує працівників безкоштовними обідами, транспортом до місця роботи в радіусі 50 км, а також пропонує середню зарплату в 25 тисяч гривень.

Підприємство навіть вело перемовини з Міністерством закордонних справ України для працевлаштування 160 працівників з Бангладешу за умовами трудового договору.

Проте, як стало відомо у лютому, спроба залучити іноземних працівників з Бангладешу зазнала невдачі. Компанія вже навіть придбала готель для їхнього проживання, але жоден з працівників не зміг приїхати.

Як повідомляє Політека, за словами комерційного директора Ярослава Щербана, компанія намагалася співпрацювати з міжнародною рекрутинговою компанією, але всі спроби виявилися марними. Спочатку було найнято шість працівників, але троє отримали відмову в візах, а решта не змогли приїхати до України.

При цьому, за словами Щербана, компанія вже проплатила ще 25 робітників, загалом плануючи отримати 28 іноземців. Причини відмови з боку Міністерства закордонних справ залишаються незрозумілими, оскільки компанія отримала лише формальні відповіді, що рішення прийнято в рамках чинного законодавства і з урахуванням національної безпеки в умовах воєнного стану.

Ярослав Щербан, комерційний директор меблевої фабрики в Тячеві, зазначає, що проблема з нестачею робочої сили в Закарпатті виникла ще до війни, коли місцеві чоловіки виїжджали за кордон у пошуках кращої зарплати. Він здивований, чому його спроба залучити працівників з Бангладешу привернула стільки уваги, адже схожі проблеми з кадрами мають багато підприємств України.

"На таку роботу пенсіонера не візьмеш і жінка теж навряд чи буде працювати зварювальником на металоконструкціях. Тут потрібні сильні чоловіки. Навіть на нашому виробництві жінка не зможе працювати на всіх видах робіт, наприклад де потрібно піднімати і ставити на верстат для обробки важкі дубові кришки довжиною у понад два метри і шириною в метр. Для цього треба чоловіча сила. Сподіваюсь, що центри зайнятості допоможуть нам з її пошуком", — зазначає він.

HR-експертка Тетяна Пашкіна також висловлює жаль щодо того, що спроба залучити трудових мігрантів з Бангладешу на меблеву фабрику не вдалася. Вона вважає, що нинішнє законодавство України не готове до прийому іноземних працівників — ані за спрощеністю процесу, ані за економічними умовами, ані за зрозумілістю всіх етапів.

Вона також зазначає, що великий ризик полягає в тому, що іноземні робітники можуть не відповідати вимогам роботодавця або відмовитись від роботи, що ставить під питання, хто покриватиме витрати на їх повернення додому.

Щоб уникнути зайвої бюрократії, роботодавцю з Закарпаття варто звернутися за допомогою до центрів зайнятості в таких містах, як Херсон, Запоріжжя, Суми чи Харків. Там є чимало чоловіків різного віку, які можуть погодитися на пробний контракт і поїхати працювати в Тячів. Можливо, з часом вони навіть захочуть оселитися там на постійно.

"Наразі потенціал перенавчання внутрішніх претендентів в нас не пропрацьований достатньо. Звісно, Держслужба зайнятості багато для цього робить. І деякі роботодавці теж. Але дисбаланс між тими, хто є та хто потрібен, існує, і він суттєвий. Тому залучення зрілих фахівців, ветеранів, ВПО та інших вразливих верств населення може бути вигіднішим ніж імпорт бангладешців", – підсумовує Тетяна Пашкіна.

Джерело: ТСН.

Нагадаємо Politeka раніше писала, що рф била "Калібрами" та балістикою: відомо про тяжкі наслідки ворожої атаки.

Також Politeka повідомляла про удар по Чорнобилю: дрон пошкодив саркофаг реактора АЕС, момент атаки потрапив на відео.

Крім того, Politeka інформувала, що Трампа більше не турбує безпека Європи, хто може стати новою військовою силою континента.

Теги за темою
Закарпаття работа
Джерело матеріала
loader