Китай і Бразилія і надалі сприятимуть політичному вирішенню «української кризи»
Китай і Бразилія і надалі сприятимуть політичному вирішенню «української кризи»

Китай і Бразилія і надалі сприятимуть політичному вирішенню «української кризи»

Глава МЗС Китаю Ван Ї та головний зовнішньополітичний радник президента Бразилії Селсо Аморім під час зустрічі на полях Мюнхенської безпекової конференції заявили про готовність сприяти політичному врегулюванню «української кризи».

Про це йдеться в повідомленні МЗС КНР про переговори двох посадовців, передає Укрінформ.

«Китай і Бразилія повністю схвалюють роботу групи «Друзі миру» (країн, які підтримують так званий китайсько-бразильський «консенсус із шести пунктів» із врегулювання кризи в Україні – ред.) та продовжать відігравати конструктивну роль у сприянні політичному врегулюванню «української кризи», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Ван Ї назвав Китай і Бразилію «великими світовими державами та представниками Глобального Півдня, які спільно роблять позитивний внесок у просування світового миру, стабільності та розвитку». Він також запевнив у готовності Пекіна поглиблювати співпрацю з Бразилією в різних сферах, підтримувати ключову роль ООН у міжнародній системі та відстоювати права й інтереси країн, що розвиваються.

Аморім, своєю чергою, відзначив глибоку дружбу між Бразилією та Китаєм і підтвердив бажання уряду його країни посилювати бразильсько-китайські зв’язки у різних сферах, а також співпрацювати для захисту міжнародної чесності й справедливості.

У травні минулого року Китай і Бразилія опублікували спільну заяву із шести пунктів зі своїм баченням шляхів припинення російської війни проти України. В ній, серед іншого, діалог та переговори названі єдиним шляхом врегулювання «української кризи», а також пропонується провести «у відповідний час» міжнародну мирну конференцію з рівноправною участю всіх сторін та обговоренням усіх мирних планів.

Водночас, у документі немає згадки про необхідність відновлення суверенітету й територіальної цілісності України та покарання країни-агресорки Росії за порушення міжнародних угод і агресивний характер вторгнення в сусідню державу.

У вересні на полях Генасамблеї ООН Китай, Бразилія та деякі інші країни Глобального Півдня, які підтримують китайсько-бразильський «консенсус із шести пунктів», домовилися створити платформу «Друзі миру», в рамках якої вони планують сприяти мирному врегулюванню «української кризи».

Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС Китаю заявив, що його країна підтримує всі зусилля з відновлення миру в Україні та сподівається на досягнення справедливої угоди для врегулювання «української кризи», як у КНР називають розв'язану Росією війну.

Джерело матеріала
loader
loader