Вихід радіоактивних речовин на ЧАЕС не зафіксований, але повторні удари можуть змінити ситуацію - голова ДАЗВ
Вихід радіоактивних речовин на ЧАЕС не зафіксований, але повторні удари можуть змінити ситуацію - голова ДАЗВ

Вихід радіоактивних речовин на ЧАЕС не зафіксований, але повторні удари можуть змінити ситуацію - голова ДАЗВ

Виходу радіоактивних речовин на ЧАЕС після влучання по Новому безпечному конфайнменту (НБК) російського дрона не зафіксовано, але якщо будуть повторні удари, ситуація може змінитися.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко.

Вихід радіоактивних речовин на ЧАЕС не зафіксований, але повторні удари можуть змінити ситуацію - голова ДАЗВ - Фото 1 Наслідки ворожого удару по ЧАЕС / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

«На цей час радіаційна ситуація спокійна, тому ніяких викидів не може бути, але якщо будуть повторні удари по таких об’єктах, то ситуація може змінитися», – розповів Іщенко.

Він підкреслив, що ситуація з радіаційним фоном на території майданчика ЧАЕС, і в тому числі на НБК об’єкта «Укриття» з початку пожежі, в ході ліквідації і на сьогоднішній час залишається без змін.

«Тобто виходу радіоактивних речовин за межі не встановлено. Опромінення персоналу вище контрольних рівнів також не зафіксовано. Параметри радіаційної обстановки в межах контрольних рівнів», – акцентував голова ДАЗВ.

За його словами, у вівторок, 18 лютого, заплановано скликати нараду за участю багатьох науково-дослідних інститутів для того, щоб дати оцінку пошкодженням НБК і передати її керівництву держави.

«14 лютого силами працівників ДСП ЧАЕС ми провели попереднє обстеження, виявлені пошкоджені конструкції, завдані прямим ударом БПЛА. Заряд був дуже потужний і тому пошкодження є основних та несучих частин будівельних конструкцій», – відзначив Григорій Іщенко.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 14 лютого на ЧАЕС локалізували займання у зовнішній обшивці арки нового безпечного конфайнменту (НБК), яке виникло через удар російського безпілотника.

Головний інженер Чорнобильської АЕС Олександр Титарчук заявив, що після влучання російського дрона в укриття ЧАЕС за певних обставин є ймовірність виходу радіоактивних речовин.

Одразу після інциденту Україна закликала Міжнародне агентство з атомної енергії терміново активізувати всі міжнародні зусилля, щоб перешкодити Росії атакувати ядерні об'єкти.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі назвав удар російського безпілотника по конфайменту Чорнобильської АЕС дуже серйозним інцидентом і заявив, що ядерна безпека в Україні залишається під великою загрозою.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader