Коли Джастін Трюдо відвідав Дональда Трампа в його резиденції Мар-а-Лаго в листопаді, пропозиція новообраного президента про те, щоб Канада стала штатом США, здавалася жартом.
Через місяць після повернення Трампа в Білий дім легковажність Трюдо зникла. Загрози анексії є "реальною річчю", сказав він минулого тижня перед мікрофоном, коли Вашингтон посилив риторику. Трюдо додав, що Трамп має плани щодо мінеральних багатств Канади.
Шалений темп спроб Трампа змінити відносини Америки зі світом шокував навіть найдосвідченіших експертів з міжнародних відносин: від приведення Північної Америки на межу торговельної війни й скорочення допомоги країнам, що розвиваються, до початку переговорів з Росією щодо війни в Україні й пропозиції про захоплення США Сектору Гази,зазначають кореспонденти Financial Times.
Кореспонденти додають, що ті, хто перебуває в найближчому оточенні Трампа, наполягають на тому, що його плани щодо північного сусіда Америки є серйозними.
"Люди, які вважають, що він займається тролінгом, не розуміють суті. Передумовою того, наскільки це серйозно — а я вам кажу, що це надзвичайно серйозно — є оборона півкуль", — сказав Стів Беннон, один з ініціаторів початкового приходу Трампа до влади.
За словами Беннона, президент розглядав анексію Канади як частину стратегічного оборонного плану, пов'язаного з його вимогами контролю над Гренландією і Панамським каналом, щоб забезпечити США домінуючу безпекову позицію на всьому континенті.
Крім того, багато хто вбачає в погрозах Трампа Канаді типову стратегію президента США — займати дивовижну позицію з якогось питання, щоб привернути увагу і забезпечити собі сильні сторони на початку будь-яких переговорів.
"Стиль Трампа — займати максималістську позицію, яка розтягує його важелі впливу наскільки це можливо", — сказав Кевін Медден, старший партнер консультативної групи Penta і колишній радник кандидата в президенти США Мітта Ромні.
Медден також вважає, що застереження Трампа про Канаду як 51-й штат "гарантує, що його позиція домінує в заголовках новин таким чином, що його опонентам, критикам або конкурентам на переговорах буде важче прорватися".
"В основі цих меседжів все ще лежить основна політична мета. Фокус "Америка понад усе" на посиленні важелів впливу США, особливо в питаннях тарифів і торговельної політики, є основним переконанням", — додав він.
Раніше американський журналіст Білл О'Райлі назвав мету Трампа, коли той говорить про приєднання Канади до США. Часті заяви президента Трампа про те, що Канада стане 51-м штатом, мають на меті роздратувати його політичних супротивників і, можливо, добитися торговельних поступок від свого північного сусіда, вважає коментатор та журналіст Білл О'Райлі.