Виключення з військового обліку: які можуть бути підстави
Виключення з військового обліку: які можуть бути підстави

Виключення з військового обліку: які можуть бути підстави

Виключення з військового обліку: які можуть бути підстави

Роз'яснення дали експерти.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабну агресію Росії. В цей період, як і у мирні часи, українці повинні дотримуватися правил військового обліку. Юристи адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, кого можуть виключити з військового обліку та коли це може статися.

Кого можуть виключити з військового обліку

Юристи пояснили, що підстави для виключення з військового обліку прописані у Правилах військового обліку. Так, виключають з військового обліку тих, хто:

  • Був мобілізований та прийнятий на військову службу. В такому випадку військовозобов’язаний отримує статус військовослужбовця, а особова справа направляється до відповідної військової частини.
  • Є непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за висновком ВЛК. Ключовим є саме визнання людини непридатною. При цьому, висновок про непридатність та виключення з військового обліку передається на затвердження до регіональної ВЛК.
  • Досягнув граничного віку перебування в запасі. За загальним правилом, такий вік становить 60 років.
  • Припинив громадянство України.

Юристи додали, що виключенню з військового обліку також підлягають особи, які померли, або за рішенням суду визнано їх безвісно відсутніми або оголошено померлими.

Як відбувається виключення з військового обліку

Експерти наголосили, що для виключення із військового обліку, в першу чергу, повинна бути підстава.

«Якщо така наявна у військовозобов’язаного, то він особисто з’являється в ТЦК та СП та подає відповідну заяву про виключення з обліку та документи, що підтверджують підставу для виключення», – пояснили вони.

За результатом виключення з військового обліку, у військово-обліковому документі має бути поставлена відмітка «Виключений з військового обліку».

Юристи додали, що у громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини 6 ст. 37 закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», військово-обліковий документ не вилучається.

«До цього документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку. Відомості про виключення з обліку також вносяться до Єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних, призовників та резервістів. Виключені з військового обліку громадяни є невійськовозобов’язаними. Виключені на підставі пунктів 3 та 4 також мають право на перетин державного кордону в період дії воєнного стану», – йдеться у повідомленні.

Раніше юрист Андрій Топчій пояснив, чи зобов`язані працівники, які працюють у підрозділах організації в різних містах України, ставати на військовий облік за місцем фактичного знаходження організації, якщо вона зареєстрована в іншому місці.

Джерело матеріала
loader
loader