Прем'єр Нідерландів після зустрічі в Парижі: Європа має більше інвестувати в оборону
Прем'єр Нідерландів після зустрічі в Парижі: Європа має більше інвестувати в оборону

Прем'єр Нідерландів після зустрічі в Парижі: Європа має більше інвестувати в оборону

Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф заявив, що Європа має більше інвестувати в оборону, а допомога США, як і раніше, необхідна.

Про це він сказав журналістам після екстреної зустрічі європейських лідерів у Парижі 17 лютого, повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS.

Зазначається, що на запитання, чи слід Нідерландам направляти війська в Україну у разі припинення вогню, Дік Схооф відповів: “Я вважаю, що участь Нідерландів у цих гарантіях безпеки надзвичайно важлива”. Однак, за його словами, це не означає, що так і станеться. “Якщо гарантії безпеки означають, що потрібні європейські війська, то я вважаю, що Нідерланди мають, як мінімум, сісти за стіл переговорів”.

Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф також зазначив, що серед європейських лідерів, які сьогодні були присутні в Парижі, є велике відчуття терміновості, адже “ми говоримо не тільки про безпеку України, але й про безпеку Європи та Нідерландів”.

За його словами, США зрештою не зможуть ігнорувати Європу.

“Я думаю, що Європа потрібна для того, щоб гарантувати безпеку в Україні та Європі”. Але Європа теж не може обійтися без США: “Нам потрібне ескалаційне домінування, і для цього нам потрібна підтримка США. Ми хочемо робити це разом з американцями й дуже добре розуміємо, що Європа має робити більше”.

У короткостроковій перспективі Схооф хоче продовжувати підтримувати Україну “щоб країна була сильною” та тримати Росію під “максимальним” тиском за допомогою додаткових санкцій.

Лідер ультраправої PVV (Партія свободи) Герт Вілдерс пізніше заявив у соцмережі Х, що він проти відправки нідерландських військових в Україну.

Як пише NOS, PVV (Партія свободи) тепер є найбільшою в парламенті, і відправка нідерландських військових на потенційно небезпечну місію без підтримки найбільшої партії може бути малоймовірною.

Водночас джерела в коаліції зазначають, що Вілдерс не обговорив свою думку з партнерами по коаліції. VVD (Народна партія за свободу і демократію), яку раніше очолював Марк Рютте, і NSC (Новий соціальний контракт) є частиною парламентської більшості, яка раніше підтримала резолюцію, що закликає “конструктивно” розглядати можливість створення миротворчої місії для України після війни.

Завтра в парламенті Нідерландів мають відбутися дебати щодо ситуації навколо України та того, як новий президент США Дональд Трамп намагається завершити війну. Деякі партії вже чітко заявлять, що готові відправити нідерландських військових для забезпечення миру після завершення переговорів.

“Якщо буде досягнуто мирної угоди, Європа повинна бути готова забезпечити її виконання”, — сказав лідер партії D66 (Демократи 66), Роб Джеттен. “Тоді весь ЄС, включаючи Нідерланди, повинен зробити свій вклад”. Той факт, що Вілдерс хоче заблокувати це, Джеттен назвав “танцями під дудку Трампа і Путіна”.

Такі партії, як GroenLinks-PvdA (Зелені ліві та Трудова партія – ред.) та партія BBB (Фермерсько-громадянський рух), ставляться до цього питання більш обережно, але не виключають, що нідерландські війська можуть стати частиною миротворчої місії.

Як повідомляв Укрінформ, лідери кількох країн ЄС і Великої Британії, керівники НАТО та ЄС зібралися у понеділок у Парижі на запрошення президента Франції.

Фото: European Union

Теги за темою
Європа Нідерланди Інвестиції
Джерело матеріала
loader
loader