18 лютого - яке сьогодні свято, традиції та звичаї, що не можна робити цього дня
18 лютого - яке сьогодні свято, традиції та звичаї, що не можна робити цього дня

18 лютого - яке сьогодні свято, традиції та звичаї, що не можна робити цього дня

Сьогодні, 18 лютого, Міжнародний день батарейки. Віряни вшановують пам'ять святого Льва, Папи Римського. До Нового року залишилося 316 днів.

Яке сьогодні церковне свято

18 лютого в церковному календарі — день пам’яті святого Льва, Папи Римського. Він був Папою Римським від 29 вересня 440 року до 10 листопада 461 року. Він народився близько 390 року в Тоскані, Італія. Лев I був першим папою, який отримав титул "Великий". Він відомий своєю зустріччю з Аттілою, вождем гуннів, і своєю участю у розробці Томосу до Флавіана, що став основою для Халкідонського собору. Лев I активно боровся з маніхейством і євтихіанством, захищаючи Православне вчення. Він також відомий своїм благочестям і ученістю.

Що не можна робити 18 лютого

  • Не слід займатися рукоділлям.
  • Не можна лихословити, сваритися.
  • Забороняється ходити босоніж по землі.

Народні прикмети і традиції на 18 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: сонячна і суха погода — чекайте на багатий урожай; вночі чітко видно місяць на небі — весняне тепло ще затримається; яскрава і зоряна ніч — до нового похолодання; повінь означає, що сінокіс буде хорошим.

Наші предки цього дня готували печиво у формі пташок, щоб "прикликати весняну погоду". Випічкою обов'язково пригощали рідних.

Як назвати дитину, яка народилася 18 лютого

Сьогодні іменини святкуюь Василь, Віктор, Володимир, Лев та Павло. Талісманом людини, народженої 18 лютого, є обсидіан. З цього каменю виготовляли магічні кулі та дзеркала. Обсидіан допомагає побачити як минуле, так і майбутнє людини.

Історичні події 18 лютого

1386 — шлюб Великого князя литовського Владислава Ягайла з 12-річною Ядвігою, дочкою Людовіка I Великого (Угорського), завершив оформлення польсько-литовської унії.

1839 — Полоцький собор.

1885 — уперше опубліковані «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена.

1930 — американський учений Клайд Томбо виявив 9-ту планету Сонячної системи — Плутон. Повідомлення про це було зроблено 13 березня.

1943 — у своїй найвідомішій промові Йозеф Геббельс закликав німецький народ до «тотальної війни».

1979 — уперше за багато століть у Сахарі випав сніг.

2014 — в Україні почалося протистояння на Майдані Незалежності в Києві, внаслідок якого впродовж 3-х днів загинуло понад 80 осіб.

2015 — Парламент Молдови проголосував за новий уряд на чолі з Кирилом Габурічем.

 

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader
loader