ЄС прийматиме рішення щодо безпеки та санкцій проти Росії незалежно від США - Домбровскіс
ЄС прийматиме рішення щодо безпеки та санкцій проти Росії незалежно від США - Домбровскіс

ЄС прийматиме рішення щодо безпеки та санкцій проти Росії незалежно від США - Домбровскіс

Європейський Союз, реагуючи на поточні тенденції в політиці нової адміністрації США, буде більше орієнтуватися на власні спроможності щодо європейської безпеки, а також самотужки прийматиме рішення про продовження санкцій проти Росії.

Про це сьогодні у Брюсселі під час спілкування з пресою в кулуарах Ради міністрів ЄС з економіки й фінансів заявив єврокомісар з економіки й виробництва, імплементації та спрощення Валдіс Домбровскіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я думаю, є дуже очевидним, що, виходячи з дій адміністрації (президента США – ред.) Трампа, для ЄС буде необхідним більшою мірою самотужки вирішувати питання, що пов’язані з безпекою. Це також стосується санкційної політики. Як ви знаєте, робота над підготовкою 16-го пакету санкцій (проти Росії – ред.) продовжується», - зазначив представник Єврокомісії, відповідаючи на запитання журналістів, як ЄС реагуватиме на ймовірне послаблення санкцій проти Росії з боку США.

Він зауважив, що наслідки російської агресивної війни проти України та їх вплив на економіку ЄС знаходяться в центрі уваги європейських міністрів сьогодні, а вчора ці ж проблеми були темою зустрічі лідерів ЄС у Парижі.

«Є очевидним, що Євросоюзу необхідно нарощувати свою відповідь, як стосовно посилення оборонних витрат та оборонних спроможностей ЄС, так і у вимірі надання необхідної допомоги для України. Тож зі сторони Єврокомісії ми наразі працюємо над тим, щоб надати більшу гнучкість для оборонних витрат в межах фіскальних правил ЄС, і також розглядаємо варіанти із надання додаткового фінансування на оборону на рівні ЄС», - сказав Валдіс Домбровскіс.

Він зауважив, що Єврокомісія має намір рухатися дуже швидко для спрощення та введення більш гнучких фіскальних умов для країн-членів у плануванні оборонних витрат та представить відповідні пропозиції вже протягом кількох наступних тижнів. Водночас, Єврокомісія зважує на додаткові можливості оборонного фінансування в рамках багаторічного бюджету ЄС.

Як повідомлялося, вчора у Парижі відбулася надзвичайна зустріч лідерів країн ЄС, ключових Євроінституцій, а також НАТО. Учасники зустрічі розглянули шляхи реагування на позицію США щодо їх подальшого долучення до проблем європейської безпеки, включаючи підтримку для України та нарощування оборонних спроможностей у Європі.

Сьогодні ці теми були в центрі обговорення Ради міністрів ЄС з економіки й фінансів у Брюсселі.

Джерело матеріала
loader