Очільник центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко відзначив, що усі заяви та прогнози про мирні переговори, якими поступово наповнюється інфопростір, це виключно промацування позицій. На своєму Tg-каналі він відзначив, що росіянам воно дуже вигідне, оскільки так вони можуть вкинути будь-який наратив.
"Якогось напрацьованого чи узгодженого плану немає, — запевняє Коваленко. — Росії ж вигідно інформаційно нав‘язати власні наративи та видати це за якийсь узгоджений план. Але це брехня".
Коваленко наголосив, що не може бути мирного плану без участі у переговорах України та Європи.
"Росіяни ж давно ведуть інформаційну кампанію, що перемовини про завершення війни вони будуть вести виключно з США, але це взагалі не відповідає реальності, — сказано у повідомленні Коваленка. — І Україна, Європа та американська сторона багато разів це спростовували, триває діалог".
Нагадаємо, поки що у США, які будуть посередником у переговорах, немає власного бачення кінцевої мирної домовленості Києва та Москви. Очікується, що пропозиція Вашингтона буде готова після того, як спецпредставники президента Дональда Трампа відвідають Європу, Україну та Росію. Кіт Келлог, який відповідає за українським напрямок, повинен відвідати нашу країну 20 лютого.
Команда Трампа вже практично попередила Україну, що вступ в НАТО та повернення до кордонів 2014-го — це нереалістичний сценарій, додаючи: перемоги, як у Другій світовій, не буде. Але там наголошують, що завдання США сьогодні — домогтися довготривалого миру. Келлог під час конференції у Мюнхені офіційно взяв 180 днів для того, аби посадити Київ та Москву за стіл переговорів. Він пообіцяв, що слабкої мирної угоди для нашої держави не буде, додаючи, що на поступки повинні будуть піти обидві сторони. Також спецпредставник запевнив, що Україні не нав'язуватимуть угоду, з якою країна не погодиться.
Чого очікувати Україні далі? Про це читайте у матеріалі Олексія Іжака "У США є два способи надати безпеку Україні. Головні підсумки Мюнхенської конференції" на ZN.UA.