Лідер КНР зібрав бізнес-еліту: Сі Цзіньпін зустрівся з керівниками найбільших технокомпаній Китаю
Лідер КНР зібрав бізнес-еліту: Сі Цзіньпін зустрівся з керівниками найбільших технокомпаній Китаю

Лідер КНР зібрав бізнес-еліту: Сі Цзіньпін зустрівся з керівниками найбільших технокомпаній Китаю

У Пекіні відбулася знакова зустріч лідера КНР Сі Цзіньпіня із представниками найбільших компаній країни.

Особливу увагу привернула присутність Джека Ма, засновника Alibaba, який тривалий час перебував у немилості після критичних висловлювань щодо фінансової системи Китаю, пише Financial Times. На думку експертів, поява опального бізнесмена свідчить про можливий перегляд політики Пекіна щодо приватного бізнесу після тривалого періоду обмежень для технологічних компаній.

На нараді були присутні керівники провідних технологічних корпорацій: очільник Huawei Рен Чженфей, творець Meituan Ван Сін, генеральний директор Tencent Поні Ма та керівник CATL Робін Зенг. Зібрання такого масштабу може свідчити про новий етап у відносинах між владою та приватним сектором Китаю після років посиленого контролю над технологічними гігантами.

Управління Китаєм та масштаб його ринку дають йому природну перевагу в розвитку нових галузей, сказав Сі, передає The Guardian.

"Зараз саме той час, коли більшість приватного бізнесу та підприємців мають проявити свій талант", - цитують його слова державні ЗМІ, які назвали їх "важливою промовою".

Сі ініціював кампанії щодо посилення державного контролю над приватною промисловістю, особливо в технологічній сфері, яка вважалася некерованою та руйнівною під час свого величезного розширення, очевидно, не зважаючи на жорсткий державний контроль над іншими галузями. Але зараз Китай бореться з економічним спадом, спричиненим житловою кризою, застійним низьким споживанням та високим рівнем безробіття серед молоді.

Державний телеканал CCTV показав, як Ма стоїть і аплодує, коли Сі входить до кімнати. Було знято, як Сі, Жень та Ван Чуаньфу з BYD виступали з промовами, але жодних аудіо чи стенограм не було опубліковано.

Також був присутній Лян Веньфен, засновник DeepSeek, стартапу, який загрожує порушити технологічний світовий порядок своїми моделями штучного інтелекту.

Присутність топ-керівників та компаній на таких резонансних заходах зазвичай розглядається іноземними інвесторами як ознака того, що ці підприємства чи особи користуються прихильністю уряду.

За зустріччю з Ма пильно стежили, оскільки мільярдер колись був найпомітнішою мішенню китайських регуляторів і навіть зник з публічного простору на кілька місяців після промови 2020 року, в якій він критикував Сі.

Як повідомляє Reuters, керівники двох найбільших гравців китайської технологічної індустрії – ByteDance, материнської компанії TikTok, та Baidu, яка спеціалізується на пошуку та штучному інтелекті – не були присутні.

Останніми роками китайський технологічний сектор зазнав значного регуляторного тиску, що призвело до падіння інвестиційної привабливості галузі та споживчої довіри. Тепер, на тлі кризи на ринку нерухомості, влада демонструє готовність до діалогу з бізнесом.

Хоча Сі Цзіньпін неодноразово висловлював наміри підтримати підприємництво, експерти обережні в оцінках. Залишається відкритим питання, чи призведе ця зустріч до реального послаблення державного контролю над приватним бізнесом, чи є лише демонстративним жестом.

Джерело матеріала
loader