В ГУР розповіли, як Росія модернізує “шахеди”
В ГУР розповіли, як Росія модернізує “шахеди”

В ГУР розповіли, як Росія модернізує “шахеди”


Розвідники нагадали, що у світі існує кілька інструментів для створення в Росії “компонентного голоду”.

Черговий масив даних про іноземні компоненти у російській зброї, зокрема в ударних безпілотниках, які ворог використовує у війні проти України на порталі War&Sanctions. Про це Головне управління розвідки Міноборони.

 Зокрема, з початку 2025 року зафіксовано серію суттєвих змін у будові Shahed-136:

  • новий вид бойової частини вагою 90 кг;
  • польотний контролер, блок розподілення потужності та акумуляторна батарея перенесено з носової частини в хвостову;
  • в конструкцію БПЛА встановлено додатковий баласт.

 
“На завадозахищеній 8–канальній CRP-антені супутникової навігації  з круговим розміщенням периферійних патч-антен виявлено стікер з маркуванням китайською та англійською мовами Agricultural equipment parts, а також  номером, що вказує на виробництво у 2024 році”, – йдеться в повідомленні.
 
Росія частіше використовує продукцію виробництва Китаю як альтернативу компонентам зі США, ЄС та інших країн.
 
БПЛА, вироблені на потужностях особливої економічної зони Єлабуга, на додачу до “Ы” отримали нову серію – “Ъ”.

БПЛА, вироблені на електромеханічному заводі Купол (м. Іжевськ), отримали нову серію “КЦ” на додачу до попередніх “К” та “КБ”.
 
Також є інформація, що крім 8-канальних антен “Комета М8” у виробництві ворожих ударних безпілотників використовуються також нові російські 12-канальні CRP-антени “Комета”.
 
Росія також налагоджує виробництво аналогу реактивного Shahed-238 – з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 км.
 
В ГУР нагадали, що у світі існує кілька інструментів для створення в Росії “компонентного голоду” для її військово-промислового комплекс — санкції, експортний контроль, комплаєнс, KYC, CHPL. Відсікти агресора від необхідних їй елементів здатні компетентні органи різних країн — від OFAC до TAXUD, а також компанії-виробники компонентів, журналісти на різних континентах.

 



Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader