У Трампа розпорядились скоротити оборонний бюджет упродовж наступних п’яти років
У Трампа розпорядились скоротити оборонний бюджет упродовж наступних п’яти років

У Трампа розпорядились скоротити оборонний бюджет упродовж наступних п’яти років

У Трампа розпорядились скоротити оборонний бюджет упродовж наступних п’яти років

Під скорочення підпадає і командування, яке контролює операції в Європі, зокрема в Україні.

Міністр оборони США Піт Гегсет звернувся до деяких частин армії з проханням до 24 лютого надати пропозиції щодо можливого скорочення їх витрат на 8% упродовж наступних п’яти років, повідомляє Reuters. Наразі незрозуміло, чи відбудеться скорочення загального оборонного бюджету.

Джерела видання заявили, що, схоже, Гегсет не планує значного скорочення бюджету, натомість намагався змінити пріоритети Пентагона, щоб узгодити їх з пріоритетами національної безпеки президента Трампа.

Один з посадовців повідомив, що існує довгий список винятків, які стосується зокрема Індійсько-тихоокеанського командування США, фінансування місії військових уздовж кордону США з Мексикою, а також протиракетної оборони та автономної зброї.

Водночас командування, які контролюють операції в Європі, на Близькому Сході та в Африці, до винятків не належать.

Бюджет Пентагону наближається до 1 трильйона доларів на рік.  При цьому Конгрес визначив, що значні витрати необхідні для стримування загроз, зокрема з боку Китаю та Росії. 

Гегсет публічно заявив, що Пентагон зосереджений на безпеці кордонів США та загрозах з боку Китаю. Він сказав, що США більше не можуть бути головним чином зосереджені на безпеці Європи.

Наразі персонал Пентагона готується до низки звільнень, оскільки команда Ілона Маска зі скорочення штату почала працювати над штатом міністерства.

Деякі цивільні військові заявили, що почали отримувати електронні листи про те, що їх можуть звільнити через те, що їх прийняли на роботу менше року тому.

Лідери з усього політичного спектру давно критикували марнотратство та неефективність Міністерства оборони. Однак демократи та профспілки державних службовців заявили, що Маску, найбагатшій людині у світі, бракує досвіду для реструктуризації Пентагону, а дії його команди ризикують викрити секретні програми.

Спроба скасувати оборонні програми може зіткнутися зі спротивом з боку законодавців, які захищатимуть  витрат у своїх виборчих округах, і це добре знають оборонні підрядники.

F-35, наприклад, має постачальників у всіх 50 штатах США. Маск, який сам є великим оборонним підрядником США, критикує певні оборонні проекти, особливо F-35, закликаючи зупинити її як“найгіршу військову програму за співвідношенням ціни та якості”.

Джерело матеріала
loader
loader