У Києві митники вилучили із посилки зуби вимерлих мамонтів
У Києві митники вилучили із посилки зуби вимерлих мамонтів

У Києві митники вилучили із посилки зуби вимерлих мамонтів

Київські митники конфіскували зуби вимерлих мамутів (ссавців, які вимерли кількасот тисяч років тому), які житель Пирятина хотів перевезти до Сполучених Штатів. Про це повідомляє офіційний Telegram-канал Державної митної служби України.

- Ці палеонтологічні зразки мають культурну та наукову цінність. Переслати їх намагалися в міжнародному поштовому відправленні під виглядом «креативних художніх заготовок» вартістю $10, - йдеться в повідомленні.

Посилка прямувала з Полтавщини до США. Предмети направили на експертизу. Експерти Національного науково-природничого музею встановили, що пластини – це корінні зуби двох мамутів, яким було 15 і 50 років. Тварини жили в плейстоцені  (до палеоліту), приблизно 305-130 тисяч років тому. Кожен зуб розрізаний горизонтально на три частини та оздоблений смолою, через що зразки втратили природний цемент і корені.

Згідно з висновками експертів, ці зразки є цінними для дослідження видової різноманітності мамутів у плейстоценовий період на території України. Такі знахідки трапляються нечасто і мають значну культурну, наукову, музейну та освітню цінність. У результаті перевірки предмети були вилучені як культурні цінності.

Подібні палеонтологічні знахідки мають значну культурну та наукову цінність, що може робити їх привабливими для колекціонерів і збирачів старожитностей. Зуби вимерлих мамутів, залежно від стану, розміру, рідкості та законності продажу, можуть коштувати на ринку від кількох сотень до кількох тисяч доларів. Проте торгівля такими предметами без відповідних дозволів є незаконною і карається за законом.

  • У січні Київська митниця передала до Національного військово-історичного музею артефакти, які знайшли у поштових посилках. Вони були вилучені через порушення митних правил.
  • У жовтні 2024 року з України до США намагались вивезти зуб кашалота. Експерти припускають, що зуб кашалота потрапив до України у період активної діяльності Одеської китобійної флотилії. 
Теги за темою
Київ Тварини
Джерело матеріала
loader