Білий дім закликав Україну «бути вдячнішою» й підписати угоду про копалини
Білий дім закликав Україну «бути вдячнішою» й підписати угоду про копалини

Білий дім закликав Україну «бути вдячнішою» й підписати угоду про копалини

Радник Президента США з питань національної безпеки Майк Волтц відмовився пояснювати твердження Дональда Трампа про те, хто несе відповідальність за війну в Україні, закликавши Київ «бути вдячнішим» та підписати угоду про копалини.

Про це він заявив у четвер під час брифінгу в Білому домі, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Його (Президента Трампа – ред.) мета – завершити цю війну», - зазначив Волтц у відповідь на пряме запитання про те, кого Трамп все ж вважає більш відповідальним за вторгнення Росії в Україну – Путіна чи Зеленського.

Радник Президента США уникнув прямої відповіді, переключившись на те, що в Білому домі існує «різнобічне» розчарування Президентом Зеленським.

«По-перше, потрібно глибоко цінувати те, що зробив американський народ, що зробив американський платник податків, що зробив президент Трамп під час свого першого терміну, і що ми зробили після цього»,- заявив Волтц.

Він зазначив, що з Києва лунають «відверті образи на адресу Президента Трампа», що є неприйнятним.

«По-друге, наш міністр фінансів особисто їздив (в Київ – ред.), щоби запропонувати українцям те, що можна назвати історичною можливістю, яка означає, що Америка інвестуватиме разом з Україною в їхні корисні копалини, у їхні ресурси»,- продовжив Волтц.

Він зазначив, що це гарантувало б довгострокову безпеку для України, а також дозволило б «відшкодувати сотні мільярдів» американським платникам податків, які були виділені.

«Замість того, щоби розпочати конструктивні розмови про те, якою має бути ця угода, ми отримали багато риторики в ЗМІ, яка була неймовірно ганебною»,- заявив радник Трампа.

«Отже, він (Зеленський – ред.) має повернутися до столу, і ми продовжимо обговорювати, куди ця угода веде. Знову ж таки, у нас є зобов’язання перед платниками податків. Я думаю, що це також можливість – Президент вважає, що це можливість для України просуватися вперед»,- наголосив радник Білого дому.

Крім того, він заявив, що адміністрація Трампа вітатиме збільшення європейської допомоги для України.

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація США відмовляється стати співавтором проєкту резолюції ООН з нагоди третьої річниці вторгнення Росії в Україну, яка підтримує територіальну цілісність України і засуджує російську агресію. Крім того, представники американської адміністрації виступають проти того, щоб назвати Росію «агресором» у заяві G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Теги за темою
Україна США
Джерело матеріала
loader
loader