Кінець надії: тіла загиблих «рижиків» Кфіра та Аріеля Бібас ХАМАС передав Ізраїлю
Кінець надії: тіла загиблих «рижиків» Кфіра та Аріеля Бібас ХАМАС передав Ізраїлю

Кінець надії: тіла загиблих «рижиків» Кфіра та Аріеля Бібас ХАМАС передав Ізраїлю

Бойовики руху ХАМАС сьогодні, 20 лютого, передали Ізраїлю тіла викраденої родини Бібас – мами із двома маленькими дітьми. Вони були взяті в полон 7 жовтня 2023 року зі свого будинку у кібуці Нір-Оз. На той момент найменшому заручнику палестинських терористів Кфіру Бібасу було 9 місяців, Аріелю Бібасу – 4 роки, їхній мамі Ширі Бібас – 33 роки.

Сім'я Бібас у момент захоплення бойовиками. Фото: Скрин відео ХАМАС

Сім'я Бібас у момент захоплення бойовиками. Фото: Скрин відео ХАМАС

Чоловіка Ширі та батька малюків Ярдена Бібаса було обміняно 1 лютого цього року в рамках угоди між ХАМАС та Ізраїлем. Після свого звільнення Ярден повідомив, що не знає про долю своєї дружини та синів, які залишалися у полоні понад 500 днів. У листопаді 2023-го бойовики ХАМАС заявили йому, що його родина мертва і в цьому винен Ізраїль. Проте чоловік не повірив цій інформації.

Тіла жінки та дітей палестинці передали представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста на півдні сектора Газа, що в районі Хан-Юнісу. Зі зрозумілою їм метою бойовики влаштували «шоу» під час передачі тіл убитих ними дітей. На захід прийшли збуджені зіваки та пропагандисти. Вони встановили сцену з плакатами, на яких було зображено загиблих заручників та прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху в образі вампіра.

Поруч із трунами, вкритими ізраїльськими прапорами, були розміщені написи: «Військовий злочинець убив їх ракетами своїх винищувачів» та «Повернення до війни - повернення викрадених у трунах». Учасники передачі тіл з боку ХАМАС давали гучні інтерв'ю зі сцени та стверджували, що жінка і діти загинули під час навмисних ізраїльських авіаударів.

З 7 жовтня 2023-го мільйони людей у ​​світі намагалися дізнатися про долю дітей Бібас, яких любовно називали «рижками» за колір волосся. Фото та відео веселих малюків Кфіра та Аріеля розходилися соцмережами, до останньої хвилини теплилася надія, що бойовики якщо не здригнуться, то хоча б залишать малюків живими. Свій перший рік народження Кфір зустрів у полоні. Там же й прожив залишок свого маленького життя разом із братом Аріелем та мамою.

За долею «рижиків» стежив увесь Ізраїль, вони навіть стали героями вуличних графіті. Фото: wikipedia.org

Вранці 20 лютого в кібуці Нір-Оз жителі зібралися під зливою на площі Боротьби, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Попереду ще остаточна ідентифікація тіл та встановлення причин смерті. Як розповіли місцеві жителі журналістам The Jerusalem Post, «община вбита горем, і всі плачуть». Також на вулиці вийшли жителі Єрусалиму та Тель-Авіва.

Президент країни Ісаак Герцог у X/Twitter зробив публікації на цю тему: «Від імені Держави Ізраїль я схиляю голову і прошу вибачення. Вибачення за те, що не захистив вас того жахливого дня. Вибачення за те, що не повернув вас додому в цілості та безпеці. Нехай пам'ять про них буде благословенна».

Також разом із тілами родини Бібас до Ізраїлю передали тіло загиблого Одеда Ліфшиця – журналіста та мирного активіста, одного із засновників кібуцу Нір-Оз. Він присвятив своє життя допомозі іншим, включаючи транспортування хворих мешканців Гази до ізраїльських лікарень.

За долею «рижиків» стежив увесь Ізраїль, вони навіть стали героями вуличних графіті. Фото: wikipedia.org

Теги за темою
Вбивство
Джерело матеріала
loader
loader