Беньямін Нетаньягу
Беньямін Нетаньягу
229

Беньямін Нетаньягу

Беньямін Нетаньягу: колишній прем’єр-міністр Ізраїлю

Беньямін Нетаньягу - Фото 1

Беньямін Нетаньягу – ізраїльський політик, колишній прем’єр-міністр та Міністр оборони Ізраїлю. Українцям Нетаньягу запам'ятався курйозом з його дружиною Сарою та короваєм.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Політика
  6. Беньямін Нетаньягу зараз
  7. Новини та курйози
  8. Статки
  9. Посилання
  10. Відео

Біографія

Беньямін Нетаньягу народився 21 жовтня 1949 року в місті Тель-Авів. 

Освіта

Беньямін Нетаньягу навчався в США, зокрема закінчив там школу. Відзначимо, що в школі США Беньяміна всі називали Бібі.

Згодом Нетаньягу повернувся на Батьківщину для проходження служби в Армії оборони Ізраїлю. Він служив в елітному диверсійно-розвідувальному підрозділі, навіть брав участь у кількох бойових операціях і двічі був поранений.

Пізніше навчався в Масачусетському технологічному інституті та в Гарвардському університеті. Вивчав Беньямін архітектуру та політологію. Крім того, відвідував школу менеджменту і паралельно працював.

Беньямін Нетаньягу - Фото 2

Сім'я

Батько політика – Бенціон Нетаньягу – історик, син вихідців із Білорусії. Беньямін також має братів: Йонатана – офіцера спецвійськ, Ідо – лікаря і письменника.

Колишній ізраїльський прем'єр-міністр одружений. Дружину звуть Сара Бен-Арка Нетаньягу. Пара виховує трьох дітей: двох синів Яіра і Авнера й доньку Ноа від попереднього шлюбу.

Беньямін Нетаньягу - Фото 3

Кар'єра

Працювати Нетаньягу почав ще під час навчання в штатах. Тоді він влаштувався в Бостонську консалтингову групу.

Закінчивши навчання в 1977 році, Беньямін почав працювати в Ізраїлі топменеджером з маркетингу в меблевій компанії. Разом із тим він активно почав займатися антитерористичною діяльністю, зокрема створив Інститут антитерору, брав участь у міжнародних конференціях, присвячених боротьбі з терором. Саме у той період Беньямін почав зав'язувати знайомства в політичних колах, а його статті з політичних тем друкувалися у відомих виданнях («Нью-Йорк Таймс», «Вашингтон Пост» та ін.). 

Після того почалася дипломатична кар'єра Беньяміна Нетаньягу. У 1982 році він став заступником посла Ізраїлю в США. Через два роки його призначили послом Ізраїлю в ООН. Чотири роки Нетаньягу очолював діяльність ООН із розсекречування архівів, пов'язаних із Куртом Вальдхаймом та його нацистським минулим.

Політика

Політична кар'єра Нетаньягу стартувала в 1988 році після його повернення в Ізраїль. Тоді він став депутатом за списком партії Лікуд. Був також призначений заступником міністра закордонних справ.

Беньямін Нетаньягу - Фото 4

Згодом Беньяміну Нетаньягу вдалося очолити партію Лікуд та стати лідером опозиції в Кнессеті (1992-1993 роки).

У 1996 році Нетаньягу став наймолодшим прем'єр-міністром Ізраїлю. Виступав за продовження мирного процесу та намагався мінімізувати сутички арабів та євреїв. Проте ситуація була неспокійною, рейтинг Нетаньягу та партії підривався скандалами, тому в 1999 році на дострокових виборах Нетаньягу програв, як і його партія. 

Залишивши політичну сцену, Нетаньягу зайнявся бізнес-консультаціями для hi-tech компаній. Повністю політику він не залишив: писав критичні статті, висловлювався про кроки свого наступника на посту прем'єра.

2000 рік став нещасливим для Беньяміна Нетаньягу. Його звинуватили в корупції, шахрайстві та розкраданні коштів. Хоч до суду матеріали так і не дійшли, однак неприємностей принесли чимало.

Беньямін Нетаньягу - Фото 5

Через кілька років Нетаньягу вдалося повернутися в політику. Очолити партію Лікуд йому не вдалося, зате його призначили міністром закордонних справ у 2002 році, а в 2003 – міністром фінансів. 

Лідерство в партії, очевидно, було важливим для Беньяміна, тож у 2005 році він знову спробував стати на чолі партії Лікуд. Цього разу успішно. Також протягом 2006-2009 років Нетаньягу очолював опозицію в Кнессеті.

У 2009 році йому доручили сформувати уряд, який він сам і очолив. Вибори 2015 року також були успішні для партії Лікуд і для Нетаньягу. А в 2018 році він оголосив, що буде також виконувати обов'язки міністра оборони. 

Через два роки історія зі звинуваченнями Нетаньягу в корупції та обмані довіри громадян повторилася. Цього разу справа дійшла до суду. Судовий процес розпочався в травні 2020 року.

Беньямін Нетаньягу зараз

Судовий процес проти Нетаньягу розпочався у трьох справах (зокрема вони пов’язані з корупцією та обманом довіри громадян — детальніше в наступному розділі). Сам Нетаньягу звинувачення спростовує, а справи називає сфабрикованими. Беньямін особисто прибув до окружного суду, де виступив з промовою, відкидаючи звинувачення. Нетаньягу просив, аби йому надали імунітет у розпочатих проти нього справах.

«Усі справи сфабриковані із самого початку. Те, що відбувається сьогодні, є спробою повалити мене. Весь правий табір опинився сьогодні на лаві підсудних», — заявив Беньямін Нетаньягу. 

У червні 2021 року Беньямін Нетаньягу перестав бути прем’єр-міністром Ізраїлю. Його політсила не увійшла до нового уряду вперше за 12 років. Посада прем’єра дісталася Нафталі Бенету. 

Варто відзначити, що Беньямін Нетаньягу обіймав посаду прем’єр-міністра Ізраїлю довше за всіх інших політиків на цьому посту — більше 15 років. Крім цього, Беньямін Нетаньягу став першим політиком, який одночасно знаходився під судом та при владі.

Беньямін Нетаньягу - Фото 6

Новини та курйози

Три справи проти Нетаньягу

У середині травня 2020 року Нетаньягу вп'яте став прем'єр-міністром за свою довгу політичну кар'єру, але ця радість затьмарилася судовим процесом проти політика. Усі звинувачення в шахрайстві, хабарництві та зловживанні довірою Беньямін Нетаньягу відкидав. 

Процес мав початися ще раніше, але був перенесений через пандемію. 

Ізраїльська поліція більше трьох років вела розслідування справ Нетаньягу. Всього цих справ нарахували три: «справа 1000», «справа 2000» та «справа 4000». 

Щодо першої справи, то Нетаньягу звинувачують у тому, що він тривалий час отримував дорогі подарунки (як і його дружина й діти) на загальну суму 230 тисяч євро від різних осіб, зокрема від голлівудського продюсера Арнона Мілчена та австралійського мільярдера Джеймса Пакера.

«Справа 2000» - це звинувачення Нетаньягу в шахрайстві через те, що він нібито домовився з ізраїльською газетою про співпрацю, в ході якої видання публікуватиме матеріали на користь Нетаньягу.

Наступна справа пов'язана з тим, що Нетаньягу, будучи міністром зв'язку, підтримував телекомунікаційну компанію «Безек», яка в свою чергу могла висвітлювати події так, як вигідно Нетаньягу.

У зв'язку з судовим процесом громадськість розділилася на прихильників та противників Нетаньягу. Противники постійно влаштовували акції протесту проти тодішнього прем'єра, вважаючи неправильним те, що до обіду він керує урядом, а після обіду мусить захищатися в суді.

Курйоз із дружиною Нетаньягу в Україні

У скандали потрапляла й дружина прем'єра Сара. Так, у 2019 році українські ЗМІ писали про те, що Сара Нетаньягу образила всю Україну своїм вчинком: під час офіційного візиту вона відмовилася скуштувати коровай, яким її з чоловіком вітали в Києві, та кинула його на землю.

Крім цього, в Ізраїлі вже нікого не здивуєш історіями про ставлення Сари до персоналу. Так, домашня робітниця офіційної резиденції прем'єра розповідала, як Сара постійно її ображала, а іноді під час нападів гніву просто качалася по підлозі.

Після втрати посади

Колишній прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу після звільнення з посади глави уряду пообіцяв президенту Росії Володимиру Путіну незабаром повернути посаду, повідомляє портал Axios з посиланням на джерело з оточення Нетаньягу.

Також у ЗМІ відзначають, що у Беньяміна Нетаньягу та Володимира Путіна завжди були теплі стосунки.

Беньямін Нетаньягу - Фото 7

Статки

Точної інформації про статки прем'єр-міністра Нетаньягу в мережі немає. Деякі джерела вказують, що його зарплатня була меншою від зарплатні гінеколога в Ізраїлі. У 2017 році Нетаньягу за місяць заробляв близько 48 тисяч шекелів.  

Посилання

Фейсбук Беньяміна Нетаньягу

Твіттер Беньяміна Нетаньягу

Беньямін Нетаньягу в Інстаграм

Ютуб-канал Беньяміна Нетаньягу

Згадки про персону