Росія прагне скористатися поспіхом Трампа щодо укладення мирної угоди — The Telegraph
Росія прагне скористатися поспіхом Трампа щодо укладення мирної угоди — The Telegraph

Росія прагне скористатися поспіхом Трампа щодо укладення мирної угоди — The Telegraph

Росія прагне скористатися поспіхом Трампа щодо укладення мирної угоди — The Telegraph

Кореспондент вважає, що Америка повинна забезпечити укладення довгострокової угоди.

Представники делегації Дональда Трампа на переговорах не повинні складатися з "хлопчиків з хору", які потрапляють у пастки Кремля через брак підготовки та досвіду, попередив чиновник, який спостерігав за переговорами Вашингтона з Москвою.

Американські перемовники будуть безжально використані своїми російськими колегами, якщо вони віддадуть перевагу швидкості, а не довгостроковій угоді, сказав чиновник, який був близький до реалізації Мінських угод 2014 року, які не змогли припинити бойові дії або запобігти початку повномасштабної війни. Про це повідомляє Мемфіс Баркер, старший міжнародний кореспондент газети The Telegraph.

Трамп закликав Україну провести вибори до досягнення домовленості про припинення вогню після того, як в Ер-Ріяді делегація США зустрілася з російськими офіційними особами на перших офіційних переговорах. Це викликало звинувачення в тому, що президент США прийняв ключові вимоги Москви ще до початку серйозних переговорів.

Президент США  прагне отримати швидке рішення, а швидке рішення, яке є коротким шляхом, навіть з усіма добрими намірами закінчити війну, в кінцевому підсумку лише продовжить її, сказав один чиновник на умовах анонімності.

Москва намагатиметься затягнути реалізацію угоди, домагаючись подальших поступок від поспішних американських перемовників, послаблюючи при цьому свого головного супротивника в Україні.

"Розсекречені брифінги ЦРУ від 1953 року попереджають, що радянські офіційні особи розглядають переговори як шанс виснажити своїх супротивників, а не як можливість досягти загальноприйнятного компромісу", — пише кореспондент.

Водночас чиновник додав, що може знадобитися кілька років, щоб укласти угоду, яка буде достатньо надійною, щоб Росія не змогла скористатися лазівками.

"Все це буде коштувати грошей і ресурсів", — сказав чиновник.

Нездатність укласти всеосяжну угоду заохочуватиме подальшу російську агресію. Крім того, одна з тактик, яку використовують московські перемовники, полягає в тому, щоб зосередитися на надзвичайно вузькому елементі угоди, який залишився незрозумілим, наполягаючи на його обговоренні на найвищому рівні.

Марі Дюмулен, французький дипломат, яка допомогла підготувати ґрунт для Мінських угод, сказала в інтерв'ю The Telegraph, що "бажання укласти угоду за будь-яку ціну — це не найкращий спосіб розпочати переговори взагалі, і з Росією зокрема".

Крім того, команда Трампа повинна усвідомлювати, що "припинення вогню — це не мир", сказала Дюмулен, яка брала участь у переговорах щодо імплементації угоди в період з 2018 по 2021 рік.

"В рамках Мінська були досягнуті десятки домовленостей про припинення вогню — і жодна з них не тривала більше кількох тижнів", — додала Дюмулен.

Нагадаємо, що демократ Джейк Очінклосс, який є співголовою українського кокусу в Палаті представників Конгресу США, заявив, що Росія виграла перший раунд переговорів. Він додав, що "Кремль отримав нормалізацію у двосторонній дипломатії, яка виключає Україну і НАТО, і він не пожертвував нічим, щоб отримати це".

 

Джерело матеріала
loader