У Харкові відкрилася виставка світлин про історію та сучасні дослідження України в Антарктиці
У Харкові відкрилася виставка світлин про історію та сучасні дослідження України в Антарктиці

У Харкові відкрилася виставка світлин про історію та сучасні дослідження України в Антарктиці

У Харкові відкрилася виставка «Кольори білого континенту», на якій представлені світлини про історію України в Антарктиці та сучасні дослідження на станції «Академік Вернадський».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Подія організована Національним антарктичним науковим центром спільно з учасником 27-ї та 28-ї Українських антарктичних експедицій Сергієм Глотовим на запрошення Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди.

Як зауважили у НАНЦ, в експозиції є світлинипро історію України в Антарктиці, сучасні дослідження на станції «Академік Вернадський», а також багато фото тварин, зокрема пінгвінів, тюленів, поморників та китів.

Першими відвідувачами виставки стали понад 70 студентів, аспірантів і викладачів університету.

«Ми пишаємо тим, що Україна — одна з небагатьох держав, що цілорічно проводить дослідження в Антарктиці на світовому рівні. Наша окрема гордість — значний внесок харків’ян у розвиток цих досліджень», - зазначив на відкритті ректор вишу Юрій Бойчук.

Своєю чергою у НАНЦ підкреслили, що майже в кожній українській антарктичній експедиції працюють харків'яни. Приміром, у нинішній 29-й УАЕ їх одразу двоє - це вчені-геофізики Анна Соіна і Олександр Богомаз, які привітали рідне місто у відеозверненні з Антарктики.

Окрім цього, директор НАНЦ Євген Дикий розказав про історію українців на шостому континенті та наголосив на важливості продовження наукових досліджень.

«Українці в Антарктиді — вже понад 200 років на правах першовідкривачів, а наша антарктична станція «Академік Вернадський» безперервно працює майже 30 років. Українські вчені беруть участь у глобальних проєктах, і це не лише внесок у світову науку, а й підтримка престижу на міжнародній арені», - наголосив він.

Під час зустрічі полярник Сергій Глотов поділився враженнями від дворічної роботи на «Вернадському» та секретами успішної фотозйомки. Він подякував «бойовим пінгвінам» — українським полярникам у лавах ЗСУ, за можливість проведення таких освітніх заходів.

Також полярники розповіли, що учасники зустрічі поставили спікерам безліч запитань: від того, яке на дотик тюленятко, до можливості студентам й аспірантам різних фахів долучатися до наукових проєктів НАНЦ.

У НАНЦ запросили відвідати виставку, що триватиме у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди (Харків, вул. Алчевських, 29) до 1 березня. Вхід вільний.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві відбулося відкриття українсько-перуанської документальної фотовиставки «Планета на грилі: вразливі світи Антарктики та Амазонії», присвяченої зміні клімату, яка працюватиме до 6 березня.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Теги за темою
Харків
Джерело матеріала
loader
loader