Латвія у минулому році збільшила імпорт з Росії зброї та боєприпасів, їх частин та приладдя на 74,5% на загальну суму 796 774 євро, що стало абсолютним рекордом за період з 2005 року. Про це з посиланням на дані Центрального статуправління повідомляє Delfi.
Однак Служба держдоходів країни пояснила, що з Росії до Латвії не ввозили бойову зброю, боєприпаси чи інші товари військового призначення, а лише приладдя та пристрої для гри в пейнтбол, ремонт пейнтбольного обладнання, а також приладдя для підводної спортивної зброї.
Дані статистичного управління вказують, що імпорт товарів цієї категорії з РФ до Латвії останніми роками зростає. Порівнюючи з 2014 роком, торік вартість імпорту таких товарів збільшилася в 55 разів: в 2014 році Латвія імпортувала на 14 400 євро, у 2023 році – на 456 500 євро, а у 2024 році – на 796 774 євро.
Найбільше імпортованих з Росії товарів цієї категорії торік припало на "інші невказані та не включені до інших категорій бомби, гранати, торпеди, міни, ракети, інші боєприпаси та частини" – на суму 774 400 євро. Це на 81,1% більше, ніж у 2023 році, та на 63,3% більше, ніж у 2022-му.
Однак в Міністерстві закордонних справ Латвії зазначили, що основною метою санкцій є скорочення доходів Росії, зокрема від торгівлі енергоресурсами, та запобігання використанню західних технологій у військовій промисловості.