Пентагон скоротить понад п'ять тисяч робочих місць у межах реформ Трампа – Reuters
Пентагон скоротить понад п'ять тисяч робочих місць у межах реформ Трампа – Reuters

Пентагон скоротить понад п'ять тисяч робочих місць у межах реформ Трампа – Reuters

Пентагон скоротить понад п'ять тисяч робочих місць у межах реформ Трампа – Reuters

Пентагон, ФБР та держагентства готуються до звільнень.

У п'ятницю Пентагон оголосив про скорочення 5400 робочих місць у рамках ініціативи президента Дональда Трампа щодо зменшення федерального апарату. Це рішення ухвалене наступного дня після того, як деякі республіканські законодавці зіткнулися з критикою з боку виборців, обурених такими радикальними заходами. Про це пише Reuters.

Очікується, що скорочення відбудуться вже наступного тижня і є лише частиною передбачуваних 50 000 звільнень у Міністерстві оборони. За словами високопосадовця Деріна Селника, Пентагон запровадить мораторій на прийом нових працівників та може зменшити цивільний персонал на 5-8% від загальної чисельності у 950 000 осіб.

Масштабні звільнення в державних органах

Скорочення у Пентагоні є частиною ширшої реформи, яку ініціював Ілон Маск, радник адміністрації Трампа. Унаслідок цих змін було звільнено понад 20 000 співробітників та ліквідовано низку програм у різних державних установах, зокрема в сфері міжнародної допомоги та фінансового нагляду.

Федеральні суди поки що не змогли заблокувати масові звільнення, хоча окремі рішення були ухвалені. У п'ятницю суд дозволив адміністрації Трампа відправити у відпустку понад 2000 працівників Агентства США з міжнародного розвитку. Водночас Верховний суд заборонив негайне звільнення голови Управління спеціального прокурора.

Перерозподіл працівників ФБР

Федеральне бюро розслідувань також оголосило про переведення 1500 співробітників з вашингтонської штаб-квартири в регіональні офіси по всій країні. За офіційними даними, наразі близько 25% співробітників ФБР працюють у Вашингтоні.

Суперечки навколо кадрової політики

Адміністрація Трампа намагається повторно найняти деяких звільнених працівників, зокрема тих, хто займається питаннями ядерної безпеки та реагування на пташиний грип. Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) заявили, що повернуть працівників, які курирують медичну програму для понад 137 000 осіб, постраждалих від токсичних впливів після терактів 11 вересня 2001 року. Також будуть відновлені два дослідницькі контракти щодо вивчення рівня захворюваності на рак серед рятувальників.

Громадська реакція та критика

Опитування Reuters/Ipsos показує, що більшість американців стурбовані тим, що політика скорочень може зашкодити роботі урядових установ. У кількох штатах, які голосували за Трампа, його прихильники висловлюють невдоволення тим, що звільнення відбуваються без чіткої системи.

Деякі законодавці-республіканці вже відчули на собі невдоволення виборців. Наприклад, у Розуеллі (Джорджія) конгресмен Річ Маккормік отримав хвилю критики на міському зібранні, коли намагався захистити скорочення витрат Маском. Інший республіканець, Скотт Фіцджеральд, зіткнувся з негативною реакцією виборців у Вісконсині, коли заявив, що Маск «ефективно скорочує витрати». У Вестервіллі (Огайо) представник Трой Балдерсон визнав, що укази Трампа «виходять з-під контролю».

Юридичні виклики та майбутні кроки

Юридичні експерти вважають, що адміністрація Трампа та Маск порушують закони щодо витрат, які перебувають у компетенції Конгресу. Деякі профспілки вже подали судові позови, оскаржуючи правомірність звільнень.

Тим часом, питання доступу Ілона Маска до конфіденційних урядових даних викликає дедалі більше занепокоєння. У п'ятницю Податкова служба США підписала угоду з помічником Маска, яка обмежує його доступ до інформації про платників податків. Крім того, з'явилися повідомлення, що дані про чисельність персоналу та зарплати співробітників Національного управління розвідки, яке керує супутниками-шпигунами, потрапили у відкритий доступ.

Демократи та профспілки називають дії адміністрації хаотичними та неструктурованими. У відповідь Білий дім заявляє, що метою реформи є боротьба з розкраданнями, шахрайством та марнотратством.

Перспективи

Національний науковий фонд уже перевів сотні працівників зі статусу постійних на випробувальний термін, що може призвести до нових хвиль звільнень. Очікується, що адміністрація Трампа продовжить реалізацію масштабних змін у федеральному апараті, попри суспільний резонанс та юридичні виклики.

Раніше повідомлялося про те, що суддя дозволив Трампу відправити у відпустки понад дві тисячі співробітників USAID.

Джерело матеріала
loader
loader