Потрібно, щоб українську медіаспільноту підтримували на міжнародному рівні, — RSF
Потрібно, щоб українську медіаспільноту підтримували на міжнародному рівні, — RSF

Потрібно, щоб українську медіаспільноту підтримували на міжнародному рівні, — RSF

«Репортери без кордонів» обіцяють докластися до пошуку фінансування для українських медіа, які втратили донорську підтримку США.

Українські медіа потребують міжнародної підтримки і «Репортери без кордонів» допоможуть із залученням цієї підтрики. Про це під час публічної дискусії «Три роки опору: свобода слова в умовах повномасштабного російського вторгнення» 21 лютого сказав генеральний директор «Репортерів без кордонів» (RSF) Тібо Бруттен.

«Нам потрібно більше журналістики, ніж будь-коли. Нам потрібно, щоб українську медіаспільноту підтримували на міжнародному рівні і наша команда має зробити свій внесок у цю справу. Ми бачимо зменшення фінансування. Ми бачимо зниження інтересу міжнародної фінансової спільноти, і цього не повинно бути. Настав час активізувати наші зусилля, щоб підтримати медіа в Україні, гідні цієї назви», — сказав він.

Також очільник PSF заявив, що за час повномасштабного вторгнення в Україні закрилися 329 медіа.  Постраждали перш за все незалежні медіа. Тому він переконаний, що їм варто допомогти встояти і в умовах війни, і після неї, коли можуть знову почати з’являтися великі олігархічні медіа.

«Ми повинні допомогти створити умови для полегшення ситуації, а також для відновлення і, що дуже важливо, для реформ. Олігархи зробили крок назад після широкомасштабного вторгнення, але вони можуть повернутися, і ми повинні мати засоби для того, щоб незалежні медіа могли процвітати. Нам потрібні громадські ЗМІ, такі як Суспільне, які мають незалежне управління і які отримують стабільне фінансування. А також нам потрібні зміни в деяких більш мейнстримних ЗМІ», — сказав Тібо Бруттен.

20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.

3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.

59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader