"Мінус слуга": Ірина Кормишкіна склала мандат нардепа, усі деталі
"Мінус слуга": Ірина Кормишкіна склала мандат нардепа, усі деталі

"Мінус слуга": Ірина Кормишкіна склала мандат нардепа, усі деталі

Ірина Кормишкіна проходить обвинуваченою у справі про незаконне придбання будинку, земельних ділянок і активів на суму понад 20 млн гривень. Фінальне рішення про її звільнення має ухвалити парламент.

Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ірина Кормишкіна подала заяву про складання повноважень. Про це стало відомо з анонсу засідання комітету Ради з питань регламенту та депутатської етики на 24 лютого.

Комітет має ухвалити висновок, а фінальне рішення про складання мандата депутата затвердить парламент. Кормишкіна публічно не коментувала цієї інформації.

Про складання депутатських повноважень Кормишкіної пише і нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Депутат від Ірина Кормишкіна подала заяву про складання депутатських повноважень... Ще мінус "слуга", — зазначив політик.

Ірину Кормишкіну підозрюють у незаконному збагаченні

Ірину Кормишкіну (у дівоцтві Аллахвердієва) підозрюють у приховуванні інформації про придбання будинку і двох земельних ділянок. Політикиня не задекларувала це майно, НАБУ і САП повідомили їй про підозру в незаконному збагаченні.

Чоловік нардепа Юрій Кормишкін говорив, що Ірина в цьому будинку не жила і не володіє ним. Будинок купило підприємство Кормишкіна ще до його шлюбу.

Правоохоронці кваліфікують дії Кормишкіної за ч. 2 ст. 366-2 КК України, що карається штрафом від чотирьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, до 240 годин громадських робіт, обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням на 3 роки права обіймати певні посади.

Слідство також з'ясувало, що з 2021 по 2022 роки нардепка отримала активи на понад 20 мільйонів гривень за офіційного доходу 2,7 мільйона гривень. Нардепа брали на поруки голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія і голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Кім говорив, що знайомий із Кормишкіною 20 років і доводив, що вона не переховується від слідства і співпрацює з правоохоронцями, тому може продовжувати виконувати обов'язки депутата.

Що відомо про Ірину Кормишкіну

Кормишкіна родом із Миколаєва, 2019 року пройшла в Раду від партії "Слуга народу" як безпартійна. Улітку 2020 року з нею стався сексистський скандал: перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко та голова фракції Давид Арахамія обговорювали Ірину Аллахвердієву і говорили такі слова, як "баба робоча" і "корабельна сосна".

Кормишкіна змінила прізвище 2023 року, коли вийшла заміж за депутата Миколаївської облради від партії "Наш край" Юрія Кормишкіна.

Нагадаємо, Кормишкін також отримав підозру в легалізації майна, отриманого злочинним шляхом і декларуванні недостовірної інформації.

Фокус раніше писав про бюджетні витрати на непотрібний депутатам автопарк парламенту. Минулого року на його утримання витратили близько 100 млн гривень.

Теги за темою
Верховна Рада НАБУ звільнення
Джерело матеріала
loader
loader