Заарештовану картину Караваджо з одеського музею хочуть показати на виставці у Римі
Заарештовану картину Караваджо з одеського музею хочуть показати на виставці у Римі

Заарештовану картину Караваджо з одеського музею хочуть показати на виставці у Римі

На виставці у римській галереї Барберіні, присвяченій Мікеланджело Мерізі да Караваджо, хочуть показати його картину з Одеського музею західного та східного мистецтва "Поцілунок Юди". Проте експонат вже 15 років перебуває під арештом як речовий доказ у кримінальній справі про крадіжку. Про це пише місцеве видання "Думська".

- Це було б чудово, бо фахівці б полотно побачили, може, нарешті й було б розв'язано питання про авторство. А поки наша судова система не може знайти вихід із цього положення, за 15 років змінилося вже достатньо і суддів, і адвокатів, померли двоє з викрадачів. Залишається справді сподіватися на диво, - розповіла заступник директора музею Ірина Глєбова.

За її словами, поки немає ухвали суду про зняття арешту, відправити картину на виставку неможливо. Як зазначила чиновниця, терміни розгляду справи закінчуються у липні, на той час виставка вже закриється. За минулі 15 років у процесі змінювалися судді та адвокати, померли двоє викрадачів, переносилися засідання, а один з обвинувачених взагалі перебуває в Грузії. Декілька років тому суд дозволив відреставрувати полотно, пошкоджене викрадачами, але арешт знімати з нього він відмовився.

- Де полотно зараз перебуває, мені невідомо, найімовірніше, в евакуації. Картина була сильно пошкоджена викрадачами, але це не той випадок, коли довелося переписувати наново, як було з рембрандтівською "Данаєю", облитою кислотою в Ермітажі. Реставрація нашого Караваджо поєднала відрізані частини з краями, багато авторського живопису збереглося. Робота була складною, але наші реставратори впоралися з нею добре, - наголосила Глєбова.

  • 1 листопада 2024 року в нідерландському Остервейку невідомі викрали портрети королеви Великобританії Єлизавети II та королеви Данії Маргрете II, створені королем попарту Енді Уорголом.
  • 1 січня експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України внесла 11 унікальних музейних експонатів із колекцій чотирьох українських музеїв до Держреєстру національного культурного надбання.
Джерело матеріала
loader
loader