Попри війну, в Україні діє Програма медичних гарантій (ПМГ), в межах якої громадяни можуть отримати безкоштовну медичну допомогу та пройти медобстеження. У Національній службі здоров'я України (НСЗУ) розповіли, як українцям зробити КТ та МРТ безкоштовно.
Чи треба мати направлення від лікаря для проходження КТ і МРТ
У НСЗУ пояснили, що КТ і МРТ для пацієнтів безоплатні і покриваються Програмою медичних гарантій. Ці обстеження входять в пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»
«Рішення про направлення на обстеження для встановлення або підтвердження діагнозу приймає лікар. Направлення створює той лікар, який направляє на діагностику», – йдеться у повідомленні.
Скільки НСЗУ сплачує за КТ та МРТ
Із застосуванням коефіцієнтів за інструментальну діагностику заклад отримає від НСЗУ за одне обстеження:
- Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – 685,1 грн
- Комп’ютерна томографія (КТ) з контрастуванням – 1216,75 грн
- Комп’ютерна томографія без контрастування – 542,5 грн
Зробити КТ або МРТ можна в медзакладах, які мають договір із НСЗУ на зазначений пакет за класом «Інструментальна діагностика».
Як знайти медзаклад, де можна зробити КТ або МРТ
Для того, щоб знайти медзаклад, де можна безкоштовно зробити КТ або МРТ, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або скористатися Електронною картою місць надання послуг за ПМГ.
У НСЗУ пояснили, що пацієнти можуть самостійно знайти медзаклад, де проводять КТ або МРТ:
- На сайті НСЗУ в розділі «Е-дані»/«Аналітичні панелі (Дашборди)» перейдіть до Електронної карти місць надання послуг за програмою медичних гарантій або за посиланням
- Обрати зліва від карти вкладку «Код послуги направлення»
- У полі «Назва послуги» почати вводити код з направлення (сім цифр у форматі 00000-00), якщо не знаєте або немає коду – вводити повну назву (наприклад, комп’ютерна томографія грудної клітки).
- Під полем введення з’явиться перелік послуг — слід обрати потрібну.
- На карті поруч та в таблиці знизу з’являться заклади, в яких роблять потрібне обстеження.
- Записати телефон та адресу медзакладу, які відображаються в таблиці знизу. Щоб побачити графік роботи закладу – навести на назву закладу.
- Зателефонувати до медичного закладу та записатися для отримання послуги.
«Зверніть увагу, що у таблиці також є колонка «Кількість» – це число погашених направлень в медичному закладі за останні 90 днів, на які можна додатково орієнтуватись під час вибору місця надання послуг», – додали у НСЗУ.
Раніше ми писали, що в Україні з 1 січня 2025 року всі медичні послуги без направлення лікаря будуть платними.