Переговірники з РФ зацікавлені у поверненні з полону передусім строковиків і чеченців - Коордштаб
Переговірники з РФ зацікавлені у поверненні з полону передусім строковиків і чеченців - Коордштаб

Переговірники з РФ зацікавлені у поверненні з полону передусім строковиків і чеченців - Коордштаб

Переговірники з боку Росії висловлюють зацікавленість у поверненні з полону передусім солдатів строкової служби і чеченців, часом доводиться вмовляти їх забирати своїх громадян.

Про це повідомив в інтерв’ю Укрінформу керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.

«Робота наших перемовників інколи полягає у тому, що, окрім досягнення домовленостей про повернення наших громадян, ми вмовляємо росіян забирати своїх. У них величезна кількість насильно мобілізованих, загітованих з колоній зеків. Велика кількість мобілізованих з окупованих територій, з квазіреспублік "Л/ДНР", яких у Росії не вважають за своїх громадян... Вихідці з малих народів їх не цікавлять, окрім чеченців. Вони чомусь плюють на своїх громадян, але чеченців готові забирати. Може бути зацікавленість, коли у полон потрапляє строковик, оскільки Путін розказував своєму електорату, що строковики не будуть брати участі в бойових діях. А вони реально беруть, і ми це показували», - сказав він.

За словами Охріменка, українська сторона використовує зацікавленість у поверненні кадировців. «Тому інколи бувають обміни 40 на 150 наших полонених», - говорить він.

При цьому представник Коордштабу наголосив, що утримування українських полонених у Чечніє порушенням Женевської конвенції, згідно з якою вони мають перебувати виключно у спеціальних таборах для військовополонених.

«А з того, що відомо співробітникам ГУР, вони (полонені – ред.) перебувають у Чечні неофіційно, утримуються на приватних заводах, в якихось переобладнаних приміщеннях», - розповів він.

Охріменко також підтвердив інформацію, що у Чечні українських військовополонених утримують на території об’єктів критичної інфраструктури, таких як нафтобази, щоб убезпечитися від українських дронів.

«Уявіть, на території нафтовидобувного чи нафтопереробного підприємства розташовані ангари з нашими військовополоненими. Чи є у нас моральне право завдавати ударів, якщо ми це знаємо? Тому, дійсно, це зупиняє наші Сили оборони», - сказав він.

За його словами, чеченці вважають такі методи поводження з полоненими військовою хитрістю, хоча насправді це порушення Женевської конвенції і міжнародного права, відповідно яких військовополонені не можуть бути використані як елементи захисту.

Як повідомлялося, за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, на території Чеченської Республіки можуть перебувати понад 150 полонених українських військових, 36 з них мають статус “пошук особи”, але ймовірність їхнього перебування у Грозному - дуже висока.

В ISW зауважували, що чеченські парамілітарні групи купують українських військовополонених у російських військових, щоб потім використовувати їх для обміну на чеченських військових, які потрапили у полон ЗСУ.

На початку грудня 2024 року очільник Чечні Рамзан Кадиров опублікував відео із зустрічі з українськими військовополоненими і пригрозив використовувати їх як живий щит від безпілотників, що атакують республіку.

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader