Воєнний стан: чи можуть поліцейські перевіряти військово-облікові документи
Воєнний стан: чи можуть поліцейські перевіряти військово-облікові документи

Воєнний стан: чи можуть поліцейські перевіряти військово-облікові документи

Воєнний стан: чи можуть поліцейські перевіряти військово-облікові документи

Зараз військовозобов’язані мають постійно мати їх при собі.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку мають носити при собі військово-облікові документи.

Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, чи можуть поліцейські перевіряти військово-облікові документи в цей час.

Порядок перевірки військово-облікових документів під час мобілізації визначається постановою КМУ №560, а саме пунктами 49-55. В період дії воєнного стану всі без виключення чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати з собою військово-обліковий документ у формі QR-коду «Резерв+» або письмового документа. Відсутність у чоловіків такого документа кваліфікується як порушення правил військового обліку.

В період дії воєнного стану представники Національної поліції мають безспірне право на перевірку у чоловіків віком від 18 до 60 років військово-облікових документів. Перевірка таких документів здійснюється на підставі п.51 Постанови КМУ №560. На вимогу поліцейського чоловіки зобов’язані надати для ознайомлення такий документ, права відмовитись такі особи не мають.

Перевірка військово-облікових документів може здійснюватися за місцем проживання, місцем роботи, у громадських місцях або на блок-постах. Не заборонено вимагати такі документи, під час відвідування паспортного сервісу МВС, зупинки автомобіля через порушення ПДР або оформлення ДТП.

Одночасно працівники поліції можуть зчитувати військово-облікові документи та перевіряти дані через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних, резервістів. У випадку виявлення порушення правил військового обліку або адміністративного розшуку за вчинення правопорушення за ст.210 або 210-1 КУпАП може здійснюватися затримання та доставлення військовозв’язаного до районного ТЦК.

Підставами для здійснення адміністративного затримання працівниками поліції є:

  • відсутність військово-облікового документа;
  • неперебування на військовому обліку;
  • ухилення від явки до ТЦК за повісткою;
  • ухилення від проходження військово-лікарської комісії;
  • відмова від вручення повістки;
  • інші порушення правил військового обліку, які передбачені постановою КМУ №1487.

Нагадаємо,чи потрібно отримати військовий квиток, якщо чоловік має оновлені дані у застосунку «Резерв+».

Джерело матеріала
loader